Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Archive

Sobotní závod v polské Toruni, kterému přihlíželo bezmála 9000 fanoušků, otevřel novou plochodrážní sezónu. V závodě Speedway Best Pairs se představilo 7 týmů (City Team, Fogo Power, Monster Energy Speedway Team, Trans MF Pro Race Team, EKO-DIR Speedway Team, Nice Racing a Boll Team).

Slavnostní nástup jezdců začal v pochmurném počasí, déšť ho však nepřekazil a tak nebránilo nic tomu, aby byl odstartován 48. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka. Jenže déšť si své účinkování v závodě vybral na později. Po třech odjetých sériích nastala patnácti minutová pauza pro neviditelnost na dráze. Nakonec déšť vyhrál nad závodem 1:0, Memoriál se musel předčasně ukončit a vítězem se stal Peter Ljung s bodovým ziskem devíti bodů.

Grandiózní finálový závod Mistrovství Evropy na ploché dráze proběhl v sobotu v polském Rybniku. Zvítězil Dán Nicki Pedersen, na druhém místě se umístil pardubický jezdec Václav Milík a třetí příčku obsadil Krzysztof Kasprzak. Tato skupinka jezdců se ve stejném pořadí objevila na stupních vítězů hned dvakrát. Poprvé si užívali ovace za vítězství v závodě a podruhé se jednalo o celkové vítězství.

Sobotní závod ploché dráhy v Güstrowě se snažilo přerušit počasí, ale organizátoři udělali vše proto, aby se závod Mistrovství Evropy dojel. V Speedway Euro Championship (SEC) jezdí i pardubický borec Václav Milík, který dostal divokou kartu. Do Race off v úvodním závodě SEC sice nepostoupil, kvůli ztrátě jednoho bodu, ale nechal za sebou takové závodníky, jakými jsou Nicki Pedersen, Leon Madsen či Hans Andersen.

V sobotu se uskutečnil již druhý závod letošní sezóny ploché dráhy, tentokrát s názvem Prague Open. Favoritem na vítěze byl Václav Milík, který se mohl cítit ohrožen Matějem Kůsem. Závod byl však plný zvratů a na nejvyšším stupni vítězů se neusadil Milík ani Kůs, ale Josef Franc.

Výjimečně se Memoriál Luboše Tomíčka jel letos den po Zlaté přilbě (dále ZP) a tak si fanoušci mohli tento nabitý plochodrážní víkend prodloužit do pondělí. Listina slibovala skvělé závody, největším tahounem byl Nicki Pedersen.

Včerejší závod v polském Rybniku byl tentokrát zajímavější i pro české fanoušky. Jedním z jezdců, kteří se prali o postup do mistrovství světa byl i pardubický plochodrážník Václav Milík. Startovní listina měla pro tento závod slibovat velké boje. Objevila se tam známá jména jako Antonio Lindbäck, Fredrik Lindgren, bratři Pawlicki, Chris Harris, Leon Madsen, Bartosz Zmarzlik aj.

V sobotu se v německém Landshutu konalo další kolo mistrovství Evropy v ploché dráze. Již několik let se organizátoři Speedway European Championship snaží zatraktivnit závody a velmi se jim to daří. V závodech tak můžeme zahlédnout jména jako Nicki Pedersen, Tomasz Gollob, Peter Kildemand, Emil Sayfutdinov, Martin Vaculík a letos i Václav Milík. Václav se již v prvním kole uvedl velmi slušně, když z polské Toruně odjížděl se 7 body. Ani v sobotu si rozhodně ostudu neutrhl.

Václav Milík stále dokazuje, že je ve skvělé formě a to nejen u svého polského ligového týmu Betard Sparta Wrocław, ale i na mistrovství Evropy.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com