Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Archive

Miloš Petera (* 14. března  1958  Hradec Králové) Vystudoval VŠCHT v Praze, je otcem dvou dcer, jeho největším koníčkem je rybaření, zahrádka, má rád stará auta a motorky.

V sobotu 30.7. se v Čerčanech, nedaleko od Prahy, konal již 11. ročník Pilníkova pozdního odpoledne. Akce se opět vyvedla na jedničku, nezkazilo ji ani počasí. Ač v neděli ve většině míst České republiky pršelo, sobotní odpoledne v Čerčanech se zdálo jakoby objednané. Celé odpoledne návštěvníky hřálo slunce a ochlazení ve formě piva přišlo nejednomu návštěvníkovi vhod.

Společně s prezidentem Milošem Zemanem navštívila v uplynulých dvou dnech Středočeský kraj také jeho manželka Ivana Zemanová. Společnost první dámě dělala manželka hejtmana Eva Peterová.

Středočeský kraj by mohl v budoucnu čerpat dotace na své projekty z programu Integrovaných teritoriálních investic Pražské metropolitní oblasti (ITI PMO). To by znamenalo výraznou finanční injekci pro projekty, které by významně pomohly rozvíjet středočeský region.

Nejlepší profesionální i dobrovolní hasiči z celého kraje se utkali o víkendu v Nymburce v požárním sportu.

Vhodné podmínky pro inovační podnikaní nebo podpora výzkumu a vývoje na území Středočeského kraje. Takové jsou hlavní cíle nově založeného spolku Středočeské inovační centrum (SIC), jehož vznik stvrdili podpisem hlavní představitelé zakládajících organizací v čele s hejtmanem Středočeského kraje Milošem Peterou (ČSSD).

V pražském Obecním domě se ve čtvrtek 14. května konalo slavnostní vyhlášení výsledků XIII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria Musaealis 2014, kterého se zúčastnil i radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek (KSČM).

Kromě příjemné projížďky služba nabídne také řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může také svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem.

V Jenči na Praze-západ vyrostla tříhektarová logistická budova Prologis Park Prague-Airport. „Postavení nového logistického centra je vítanou investicí v regionu. Jeho strategická poloha poblíž Prahy a ruzyňského letiště jistě brzy přiláká zákazníky a přinese do kraje nová pracovní místa. Oceňuji také, že projekt vznikl s maximálními ohledy na životní prostředí,“ řekl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který se ve čtvrtek 9. dubna 2015 zúčastnil jeho slavnostního otevření.