Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Archive

Dnes kolem druhé hodiny ranní přijali strážníci městské policie z Prahy 1 oznámení, že se v ulici Melantrichova pohybuje skupinka osob, která kreslí po fasádách domů. Podle oznamovatele se jednalo o 4 muže s batohy na zádech, z nichž jeden měl mít na sobě kostkovanou košili. Dále oznamovatel uvedl, že skupinka míří ke Staroměstskému náměstí.

Poničená fasáda domu v centru Prahy

Nový sociální dům i hospic hodlá na svém území v blízké době vybudovat Středočeský kraj. Informoval o tom středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD) na dnešní tiskové konferenci u příležitosti konání první odborné konference pro pracovníky přímé péče v sociálních službách ve Středočeském kraji. Sympozium se uskutečnilo v Poděbradech pod záštitou senátorky a středočeské radní pro oblast sociálních věcí Emilie Třískové (ČSSD).

Komplex poblíž Staroměstského náměstí, mezi Celetnou, Železnou a Kamzíkovou,
který by propojil několik historických domů – Sixtův, U Uherské koruny, U
Černého slunce, U Jednorožce, U Kamenného ptáka, U Bílého vlka, U Zlatého
hroznu a Palác Hrzánů z Harrasova, se možná stane hotelem. Nájemníci,
památkáři, aktivisté i někteří politici jsou proti.

Dům seniorů RoSa v pražských Kobylisích přivítal své nové nájemníky. Ti už od začátku prosince začínají využívat kromě svého bydlení také služby, které speciální komplex nabízí. Zapojila se už i obecně prospěšná společnost – Centrum RoSa. V rámci charity prodávali její zástupci své výrobky na dobročinném mikulášském bazárku nadace Vize 97 a tím pomohli potřebným.