Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

Tlouštíci na FTV Prima již 23.4. ve 21,35 hodin

Krystina a lekar

: Morbidně obézní Kristýna Seifertová touží zhubnout 100 kg. Jenže dřít na sobě se jí nechce. Podaří se jí překonat samu sebe? Každý z osmi účastníků pořadu Tlouštíci si nese do začátku natáčení jako vklad nejen velkou nadváhu, ale také silný životní příběh, se kterým se více či méně úspěšně pere. A také proto nehubne. Tým televize Prima, složený z renomovaných odborníků, nabízí trvalé vyřešení problémů.

Krystina a terapeutJak si se svou situací poradí pátá statečná – Kristýna, sledujte premiérově již 23. dubna ve 21.35 na televizi Prima.

Morbidně obézní Kristýna pracuje jako operátorka v call centru. Mohutná byla vždycky a na váze přibírala každým rokem. Tloušťka jí ale v ničem nebránila, dokonce neměla ani žádné zdravotní problémy. Během posledních tří let ale nabrala 45 kilogramů. Přitom paradoxně prožívala šťastné období – našla si přítele, úžasnou práci i vlastní bydlení. S extrémní váhou se ovšem objevily také zdravotní problémy. Působilo jí velké obtíže třeba jen vyjít schody. Kristýna se navíc velmi často večer přejídala. Do pořadu se přihlásila „hodně po dvanácté“. Spouštěcím momentem u ní bylo údajně to, když během hospitalizace v nemocnici viděla nemohoucí, morbidně obézní pacientku. To ji šokovalo natolik, že se do podobné situace nechtěla v budoucnu dostat. Naše hrdinka by si přála mít 100 kg. Na startovní čáře měla však o více než 100 kg navíc. Jak zjistili odborníci, její zdravotní stav byl zoufalý. Vyšší krevní tlak, prodělaná plicní embolie, anémie, obrovské zatížení pohybového aparátu, narušený tukový metabolismus. Je u ní velké riziko cévních příhod, nádorových onemocnění a dalších chorob. Profesor Teplan hodnotí její účast v pořadu jako boj o záchranu jejího života. Během měření zjistili odborníci extrémní hodnoty. Množství jejího tělesného tuku bylo112,8 kg. Její BMI 70 a hodnotu vnitřního tuku se nepodařilo naměřit, protože byla mimo detekci přístroje. Podle odborníků bylo v jejím jídelníčku všechno špatně. Konzumovala velké množství prázdných kalorií. Smažená jídla, sladké, hamburgery a slazené nápoje. Navíc se Kristýna často přecpávala večer. Problém vyvstal v okamžiku, kdy došlo k odhalení pravdy: Kristýnina snaha o změnu životního stylu byla celou dobu ve znamení výmluv. V celém procesu jí bránily bolavá noha, únava, nedostatek vůle, moc práce, změna práce, finance, příliš vzdálené fitko, stres atd. Jenže jak experti brzo odhalili, Kristýna byla především líná. Nechtělo se jí vařit, nakupovat, hýbat… Dostala se i do konfliktu s trenérem a odborníky.

mereni tlakuSpolupráce s Kristýnou nebyla tedy vůbec jednoduchá. Podmínky pro to, aby začala redukovat váhu, jí odborníci vytvořili. Vlastní „boj“ byl však jen a jen na ní. Její záznamy jídelníčku byly takřka vzorové, ale při kontrolách u ní doma odborníci většinou našli jen prázdnou lednici. I přes svoji vysokou hmotnost zvládala trénink ve fitku. Kristýna ve svém způsobu života mnoho změnila, ale také často hřešila. Chyběla jí vůle.

Podařilo se jí zhubnout? Byla záchrana jejího života úspěšná? Uvidíte už ve čtvrtek 23. dubna.

Okamžitě po každém dílu pořadu Tlouštíci mohou diváci sledovat navazující pořad Tlouštíci Extra, ve kterém se budou moci seznámit s trendy ve zdravém životním stylu, dostanou návody na dlouhodobé snižování váhy, ale také se dozvědí, kterým mýtům by rozhodně pozornost věnovat neměli. V každém dílu pořadu Tlouštíci Extra budou řešeny problémy, které trápily účastníka hlavní epizody pořadu.

Za televizi Prima

Klára Kotábová | externí konzultant odd. marketingu a PR pro televizi Prima

E klara.kotabova@iprima.cz

Podobné příspěvky

Jak zvládnout svůj vztek

Afri

Přijatá preventivní opatření v souvislosti s šířením koronaviru v okolních zemích

Afri

Brňané vytvořili online komunikační nástroj pro lékaře a pacienty a dávají ho k dispozici zdarma

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady