Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůZdravíTichý původce alergií a jiných civilizačních chorob

Tichý původce alergií a jiných civilizačních chorob

Tichý původce alergií a jiných civilizačních chorob

V pozadí každé rotyky, kterou způsobí mafie, je vždycky nějaký velký šéf zvaný kmotr. Nejinak je tomu u alergií a jiných civilizačních chorob řádících v moderní době jako pověstná organizace Cosa Nostra.

Kmotr, který je příčinou alergií, má poněkud složité jméno: homocystein. Už na první pohled to zní děsivě, ale ve skutečnosti to je jen obyčejná aminokyselina, která se normálně vyskytuje v lidském těle, dokonce je mu i prospěšná, protože se, pokud má dost potravy v podobě vitamínů B6, B12 a kyseliny listové přeměňuje na látky, které tělo potřebuje pro normální fungování látkové přeměny, a tím i hormonů a důležitých orgánů. Kdysi dávno to tak i bylo, člověk je stavěný tak, aby jedl víc rostlinné stravy, ze které se právě tyhle vitamíny získávají. Pak ale, šikula, objevil oheň, a přešel na maso a intenzivní zemědělství. To způsobilo, že homocystein dostával pořád míň a míň potravy, až ho člověk přestal krmit úplně. Když nedostává homocystein pravidelný přísun výše zmíněných vitamínů, nemůže se přeměňovat, a tak se hromadí v těle a způsobuje, že se otravuje a dusí vlastním odpadem. Nahromaděná aminokyselina se pak stává příčinou alergií a jiných nemocí, které dnes označujeme za civilizační, jako je například infarkt, cukrovka či nemoci, jako je Crohnova choroba.

Tři otázky o homocysteinu

1. Jaká je normální hladina homocysteinu v těle?

Normální hladina homocysteinu se má pohybovat okolo 4,0-6,0 mmol/l krve.

2. Jak poznám, že mám zvýšenou hladinu homocysteinu?

Pokud jste často nemocní, je velká pravděpodobnost, že vaše zdravotní obtíže souvisí s vysokou hladinou homocysteinu. Jste-li nemocní jednou dvakrát do roka, tělo vás varuje, že hladina homocysteinu ve vašem těle je zvýšená.

3. Jak předcházet zvýšené hladině homocysteinu v těle?

Důležitý je dostatečný přísun vitamíů B6.B12 a kyseliny listové. Abychom získali potřebné množství k přeměně homocysteinu, museli bychom sníst každý den plný trakař listové zeleniny, proto je nutné dodávat tyto vitamíny do těla pomocí doplňků stravy.

 


Facebook komentáře

Sdílejte články