Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

NĚMECKÝ TISK DÁVÁ ZA VZOR ANTIPANDEMICKÝ VIETNAM

Vietnam otevřel školy
Německé noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung ocenily vietnamský antipandemický model i velké praktické úspěchy Vietnamu v boji s Covid-19. Uvedly, že Vietnam je třeba v tomto boji považovat za vzor! Vietnam prošel již 36 za sebou jdoucími dny bez komunitního přenosu Covid-19.

ÚSPĚCH VIETNAMU V BOJI S COVID-19!V 97 milionovém Vietnamu je celkový počet onemocnění koronavirem 1100. Počet uzdravených je 1023. Na Covid-19, nebo v souvislosti s tímto infekčním onemocněním, zemřelo ve Vietnamu celkem 35 lidí. 276 lidí se léčí v nemocnicích. V karanténě je v určených karanténních zařízeních, doma nebo v ubytovacích zařízeních, například v hotelech a penzionech, celkem nyní 14 250 lidí.
Vietnam získal velké uznání svých antipandemických aktivit od mnoha států v Asii, ale také z USA. Při svých 48 návštěvách Vietnamu jsem poznal, že v případě jakékoliv epidémie nosí Vietnamci bez problémů roušky a velmi ukázněně dodržují všechna aktuální zdravotní nařízení. Když řádila před několila lety ptačí chřipka, tak Vietnam byl první zemí na světě, které poděkovala Světová zdravotnická organizace (WHO) za to, že se jí podařilo šíření ptačí chřipky zastavit a pak ve své zemi SARS zlikvidovat. Vietnam prostě stále navazuje na své velké úspěchy v bojích s epidemiemi v minulosti a také i dnes dokazuje, že vietnamští lékaři umí také i s nebezpečnou koronavirovou pandemii úspěšně bojovat.
O tom se letos přesvědčil i 43letý Čech z Prahy, který přiletěl do Vietnamu s příznaky Covid-19 a po příletu byl následně jako zahraniční turista zdarma ve vietnamské nemocnici uzdraven. Naše případná zdravotní pandemická spolupráce s Vietnamem má obrovskou výhodu v tom, že někteří vietnamští lékaři hovoří česky, protože u nás v minulosti svůj obor řádně vystudovali.

Marcel WinterVietnam je perspektivní překrásná země úsměvů a mnoha našich přátel, se kterou letos slavíme 70. výročí navázání vzájemných diplomatických vztahů.

Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Podobné příspěvky

Handicapovaní řidiči si vyzkoušeli kurz bezpečné jízdy v Mostě

Ilja Hynek

Kuřáci se chtějí zbavit své závislosti a volají na bezplatnou Národní linku pro odvykání

Afri

Boj proti celulitidě začíná! Jak odhalit své tělo a přitom se nestydět?

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady