Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zdraví

BYL ZALOŽEN GLOBÁLNÍ PARTNERSKÝ PROJEKT ZDRAVOTNÍ PÉČE OSMI STÁTŮ

Partnersky projekt Vietnam
Partnerský projekt zdravotní péče podrobně představil 17. listopadu v Hanoji Gareth Ward, velvyslanec Velké Británie ve Vietnamu. Jedná se o partnerství pro globální systém zdravotní udržitelnosti a odolnosti (PHSSR) jenž ve Vietnamu začal svoji činnost 18. listopadu a který si klade za cíl zahájit víceodvětvové úsilí pomoci zdravotnickým systémům předvídat, předcházet a přizpůsobovat se různým zdravotním výzvám, kterým čelí svět.

Covid_projekt_zdravotnikuProjekt byl založen Světovým ekonomickým fórem (WEF), britskou London School of Economics (LSE) a britským farmaceutickým průmyslovým gigantem AstraZeneca. Vietnam byl vybrán do tohoto projektu, jako jediný(!) asijský stát, vzhledem k vynikajícím výsledkům v boji s Covid-19. Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung zveřejnil, že Vietnam je v boji s tímto koronavirem vzorem pro celý svět. 
 
Nemecky tisk o CoviduI Světová zdravotnická organizace (WHO) chválí 97 milionový Vietnam, neboť měl například k 19. listopadu celkem 1304 lidí nakažených Covid-19, z nich již 1142 uzdravených a v souvislosti s Covid-19 ve Vietnamu celkem zemřelo 35 osob. Vynikající úspěch je, že již 77(!) dní za sebou nemá Vietnam žádný nový případ komunitního přenosu tohoto koronaviru. Proto znovu doporučuji, aby naše Česká republika začala v této oblasti aktivně spolupracovat s Vietnamem.   
Marcel WinterMarcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti

Podobné příspěvky

Novinky letošního jara v Hasičské vzájemné pojišťovně, a.s.

Jaroslav Hauer

Paní Renata Moringa Steinmetzová odpovídá na otázky ohledně moringy a koronaviru

Afri

Přijatá preventivní opatření v souvislosti s šířením koronaviru v okolních zemích

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady