Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Zajímavosti

Toyota, Isuzu a Hino se spojily pro vývoj elektrických užitkových aut

Sefove Toyota a Isuzu

Automobilky Isuzu Motors, Hino Motors a Toyota Motor Corporation uzavřely dohodu o společném vývoji užitkových vozidel a založily společnou plánovací firmu Commercial Japan Partnership Technologies Corporation. Zaměřit se chtějí na bateriové elektrické vozy, auta na vodíkové palivové články, technologie autonomního řízení a elektronické platformy pro menší užitkové vozy.

Toyota, Isuzu a Hino se spojily pro vývoj elektrických užitkových aut

ToyotaHlavním cílem spolupráce je snížení nákladů na výrobu užitkových vozidel a zvýšení jejich přepravní efektivity, ale i podpora rozvoje dobíjecí infrastruktury a redukce emisí CO2. Užitková vozidla budou hrát důležitou roli v cestě k uhlíkové neutralitě, protože jezdí na dlouhé vzdálenosti a po delší dobu v porovnání s osobními vozy.

Toyota HiluxVýrobci chtějí kombinovat technologie Toyoty pod označením CASE, které zahrnují připojená vozidla, autonomní vozy, elektromobily nebo sdílená auta, s platformami pro užitkové vozy Isuzu a Hino.

Od technologií CASE se očekává, že přinesou zlepšení v řešení neefektivnosti dopravy, nedostatku řidičů, dlouhé pracovní doby, a dalších problémů, kterým průmysl čelí. Součástí partnerství je i budování a využití vodíkové infrastruktury a nákladních vozidel na palivové články v japonské prefektuře Fukushima.

Toyota a Isuzu se zároveň dohodly na větším kapitálovém propojení. Toyota má získat 39 milionů kmenových akcií Isuzu v celkové hodnotě 42,8 miliard jenů, což představuje podíl 4,6 procenta a Isuzu plánuje nákup akcií Toyoty ve stejné hodnotě prostřednictvím nákupu na trhu.

Vladimír Michna
PR Consultant Toyota CE

Podobné příspěvky

Národní den epilepsie

Afri

Díky aplikaci MyPeugeot se smartphone stává prvním kontaktním bodem mezi zákazníkem

Afri

AUTOSHOW Praha a ESCAPE6 PRAGUE CAR FESTIVAL 28.8. – 30.8. 2020

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady