Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Zajímavosti

První vozy 508 Peugeot Sport Engineered dodány továrním pilotům WEC

Peugeot 508

Ve Francii byly zahájeny dodávky vozu 508 Peugeot Sport Engineered a jezdci šampionátu WEC jsou mezi prvními, kteří v barvách značky usednou za volant tohoto vysoce výkonného vozu. Díky jedinečnému zážitku z jízdy a pocitům, které vůz 508 Peugeot Sport Engineered přináší, si ho pro svoje každodenní cesty zvolili Loïc Duval, Kevin Magnussen, Paul Di Resta, Mikkel Jensen, Gustavo Menezes a James Rossiter.

První vozy 508 Peugeot Sport Engineered dodány továrním pilotům WEC (World Endurance Championship)

Peugeot 508Vůz 508 Peugeot Sport Engineered je skutečnou technologickou vitrínou značky a ztělesněním odborných znalostí inženýrů týmu Peugeot Sport. S hnacím ústrojím o výkonu 360 k jde o nejvýkonnější sériový vůz, jaký kdy Peugeot vyráběl. A vzhledem k tomu, že radost z jízdy je pro značku odjakživa prioritou, upravili inženýři Peugeot Sport podvozek vozu 508 Peugeot Sport Engineered tak, aby dosáhli špičkového kompromisu mezi komfortem a jízdním chováním.

Vůz, který vznikl v dílnách Peugeot Sport ve Versailles a vyrábí se ve francouzském Mulhouse, mohou zákazníci ve vybraných zemích[1] objednávat už od října 2020. Ve stejné době značka Peugeot rovněž oznámila návrat na světový šampionát vytrvalostních závodů World Endurance Championchip (WEC) v roce 2022 v královské disciplíně LMH (Le Mans Hypercar). Piloti WEC, jakožto první uživatelé a ambasadoři tohoto modelu, proto začínají od dubna přebírat své vozy 508 Peugeot Sport Engineered ve verzi fastback nebo SW.

Peugeot 508James Rossiter a Gustavo Menezes se se svým novým vozem seznámili v showroomu skupiny Chopard v Nice, zatímco Paul Di Resta převzal klíče v Satory v prostorách divize Peugeot Sport. Následně nám poskytl první dojmy: „508 Peugeot Sport Engineered se mi opravdu moc líbí. Je to dokonalé auto jak pro rodinu, tak i pro někoho, jako jsem já, kdo miluje vzrušení z jízdy. Líbí se mi, že byl vyvinut ve stejné dílně jako závodní Hypercar. Od první chvíle používám ve městě hlavně elektrický režim. A skvěle se do ně vejdou dětské autosedačky :).“

James Rossiter, nadšenec sportovních jízd na dlouhé vzdálenosti, dodal: „Ohromný dojem na mě udělala některá nastavení, především odpružení a elektronika. Vše individuálně reaguje na vaše řízení a mění chování vozu podle podmínek a stylu jízdy. Tím se podle mě posouvá 508 Peugeot Sport Engineered na vyšší úroveň. Je příjemné cítit výkon, točivý moment a odezvu elektromotoru. U verze SW se mi dozadu vejde kolo nebo surf. Každé ráno se tak mohu se svými „hračkami“ snadno vydat kamkoli, což mi dělá obrovskou radost.“

Loïc Duval, Kevin Magnussen a Mikkel Jensen si převezmou své vozy 508 Peugeot Sport Engineered ve velmi brzké době doma ve svých zemích, tedy ve Švýcarsku, Dánsku a Rakousku.

První dodávky vozů finálním klientům začínají i ve Francii. Auta si kupující budou moci převzít na konci dubna 2021.

Radka Matthey

 PEUGEOT

Peugeot je globální kreativní špičková nespecializovaná značka. Mezi její hlavní hodnoty patří dokonalost, perfektní vzhled a emoce.  Značka Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená ve více než 160 zemích světa, v roce 2020 prodala téměř 1 200 000 vozů. Poté, co oslavila 210. výročí, představuje v roce 2021 novou identitu s logem, který podtrhuje její osobitost a nadčasovost. Vedle kompletní řady elektrifikovaných osobních a užitkových vozů vyvinul Peugeot nový koncept Neo Performance. je První v této nové řadě efektivních a vysoce výkonných vozidel je 508 Peugeot Sport Engineered.

 [1] V ČR zatím není model 508 Peugeot Sport Engineered k dispozici

Podobné příspěvky

Zpěvák will.i.am spolutvůrcem designu unikátní verze vozu Lexus NX!

Afri

Oproti minulému roku se prodává jen desetina ojetých aut

Afri

Halík chválí řezníka Čechů Zikmunda. Jako kdyby Židi obdivovali Hitlera I.

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady