Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Nové metro Linka D se začne stavět za 3 roky

Podle informací, které zdělil nynější pražský primátor Tomáš Hudeček, by mohli práce na nové lince metra D začít již za tři roky a to v roce 2017. Nové stanice metra by měli být z Písnice do Náměstí míru a měli by podle odhadů vyjít na 60 miliard korun. Praha ovšem není schopna tak velkou investici sama zaplatit, pomoci bude muset stát či evropské dotace. V současné době se chystá přípravy výstavby nového metra v lokalitě Pankrác – Depo Písnice. Na stanici Pankrác by měla vzniknou přestupní stanice mezi linkou C a linkou D pražského metra. Stavba začne právě v úseku Pankrác a Depo Písnice. V budoucnu bude pokračovat do stanice Náměstí Míru a není ani vyloučeno pokračování do stanice Náměstí Republiky.

Nová trasa linky D by měla v sobě zahrnovat především sídliště jako je například Sídliště Krč, Sídliště Lhotka, Sídliště Libuš, Nové Dvory a Písnice, společně se spádovými oblastmi. Celá trasa by měla být dlouhá přes deset kilometrů.

Předpokládané stanice budoucí linky D
– Náměstí míru
(přestup na Linku A)
– Náměstí bratří synků
– Pankrác
(přestup na Linku C)
– Olbrachtova
– Nádraží Krč
– Nemocnice Krč
– Nové Dvory
– Libuš
– Písnice
– Depo Písnice

Facebook komentáře

Zajímá se o dění v Praze, o politiku, kulturu a sport. Má rád lidi, kteří jsou aktivní a mají vlastní názor na život a nebojí se ho sdělit ostatním.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com