Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti Auto-Moto

Lexus měl v létě rekordní prodeje

Lexus LC Convertible

V Česku představil LC 500 Convertible. Prémiové značce Lexus se letos daří. Navzdory koronavirové krizi uzavřela od začátku roku již 287 prodejních smluv, což je jen o 4 procenta méně než ve srovnatelném období loni. Celkové registrace od ledna do srpna dosáhly 279 vozů, v létě byly rekordní.

I když celý trh poklesl kvůli pandemii o čtvrtinu, dopad na prémiovou značku Lexus byl mnohem nižší.

Lexus LC„Obecně byl dopad koronaviru na luxusní a prémiové značky nižší než na mainstreamový trh, což se projevilo i u Lexusu. Po výpadku způsobeném nouzovými opatřeními vlády v dubnu a květnu dosáhla značka v létě rekordní prodeje v rámci daných měsíců, a to přes 30 vozů měsíčně. V září to bylo dokonce 41 prodaných aut,” říká manažer značky Lexus v ČR Jakub Květoň.

SUV vedou

Nejprodávanějším modelem na českém trhu je SUV NX, následuje větší RX a městský crossover UX. Hned za nimi je elegantní manažerský sedan ES. Naprostá většina prodaných vozů disponovala hybridním pohonem.

Vozy kategorie SUV a crossovery v současnosti tvoří asi dvě třetiny prodejů značky Lexus

LexusCelkově jich automobilka již celosvětově od roku 1996 prodala přes 5 milionů. Japonský výrobce prémiových vozů nabízí svá SUV a crossovery na 90 trzích celého světa.

Na evropském trhu se značce Lexus rovněž dařilo. V červenci prodeje vzrostly v teritoriu Evropy včetně Ruska, Turecka a některých asijských zemí o 10 procent na 7376 vozů. Od začátku roku Lexus prodal v Evropě již 36 971 vozů.

Nový LC Coupe a Convertible

Letošní horkou novinkou v modelové nabídce značky Lexus je vlajková loď LC v provedení Coupe pro rok 2021 a především kabriolet Convertible s látkovou stahovací střechou. Lexus LC 500 Convertible doplňuje skvělé jízdní vlastnosti kupé o typickou radost z jízdy se staženou střechou. K dispozici je v benzínové verzi s motorem V8.

LC Coupe v modelovém provedení 2021 přichází se změnami podobnými jako v případě nového LC 500 Convertible. Oba vozy přinášejí lepší odezvu, stabilnější jízdní chování i agilitu, požitek z jízdy a intenzivnější pocit přímého propojení mezi řidičem a vozem. Lexus přepracoval soustavu zavěšení kol ve prospěch snížení hmotnosti a zlepšení jízdních kvalit. Úpravy systému řízení vysokonapěťové baterie hybridní soustavy pohonu LC 500h přinesly nárůst dostupného výkonu a točivého momentu. Modifikace se též odrazily v lepších vlastnostech desetistupňové automatické převodovky LC 500. Ke komfortu v kabině přispívá aktivní odfiltrování nežádoucích zvuků z motoru a hnací soustavy.

Vladimír Michna

Podobné příspěvky

Přes 150 Mercedesů si dalo sraz v Praze

Afri

Běhat pro dobrou věc můžete i Vy na KTRC 2017

Afri

Pražské metro dnes oslavuje 40. narozeniny

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady