Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti

Kdy bude Praha „chytré město“? Jsme v plenkách, říká Jaroslav Štepánek

Na úterním zasedání Výboru pro Smart cities to jeho předseda Jaroslav Štěpánek (ANO) neměl lehké. Jeho výbor teprve mapuje dosud neznámý terén, navíc těsně před koncem jednání jeden z členů výboru Alexander Bellu (ODS) jednání opustil, takže výbor nebyl usnášeníschopný, a tudíž se ani nemohl usnést o tom, co dál.

Vedoucí kanceláře strategií a politik Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy Petr Peřinka přítomné seznámil s obecnými principy, kterými se snaha o vytvoření smart city z Prahy bude řídit, a upozornil na projekt Morgenstadt: City lab, kterého se Praha v posledním roce zúčastnila.

V rámci tohoto projektu experti z německého vědecko-výzkumného Fraunhoferova institutu vytvořili na základě rozhovorů se zástupci města, universit a byznysu analýzu, o které se věří, že napomůže při tvorbě dlouhodobého strategického plánu města.

Projekt Morgenstadt byl vyvinut na základě analýz, které proběhly v úspěšných světových metropolích, jako je New York, Kodaň, Berlín či Singapur. Jeho tvůrci v případě Prahy přišli s řadou nápadů, mezi nimiž je vznik think tanku, který by propojoval univerzity s byznysem, vznik inovační čtvrti přes propagaci udržitelného chování občanů až po aplikaci energeticky šetrných řešení ve veřejných budovách.

Luděk Toman

Podobné příspěvky

Harley-Davidson Open House už 18. a 19. září!

Afri

Herci Pavel Liška a Jan Révai na Motosalonu: V Mexiku nás po pár pivech málem zatkli, prozradili

Monika Nováková

ŠKODA AUTO a ČPS podpoří rozvoj LNG v nákladní silniční dopravě

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady