Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůZajímavostiHistorieVálka a terpentýn, kniha zachycuje záznamy frontového vojáka z první světové války

Válka a terpentýn, kniha zachycuje záznamy frontového vojáka z první světové války

kniha_Valka-a-terpentyn_

Válka a terpentýn, kniha zachycuje záznamy frontového vojáka z první světové války

Krátce před smrtí v osmdesátých letech minulého století předal Hertmansův dědeček svému vnukovi několik hustě popsaných starých sešitů. Celá léta se autor neodvážil sešity otevřít, až to jednoho dne přece jen udělal a nalezl v nich netušená tajemství.

Dědečkův život byl poznamenán dětstvím prožitým v bídě na přelomu 19. a 20. století, strašlivými zážitky vojáka na frontách první světové války a předčasnou smrtí životní lásky. Po zbytek života ukrýval dědeček svůj smutek v tichých krajinomalbách a kopírování uctívaných malířských velikánů. Hertmans přepracoval dědečkův fascinující životní příběh do zajímavého románového děje opřeného o autentické deníkové záznamy frontového vojáka.

Vlám Sefan Hertmans (1951) je především básník, ale také prozaik a esejista. Jeho dílo je ověnčeno mnoha cenami a překládáno do mnoha jazyků. Román Válka a terpentýn, ověnčený čtyřmi významnými literárními cenami, patří k vrcholům jeho tvorby.

“Silné. Hrůzyplné. Válka a Terpentýn je označován jako román, ale to je sotva to správně slovo. Je to zázračné dílo historické rekonstrukce… Odvážný, a přesto melancholický popis války a paměti a umění, které může některým čtenářům připomínat práci německého spisovatele W. G. Sebalda.” – The NY Times

Láskyplně promyšlený život obyčejného člověka, jehož život byl navždy poznamenán první světovou válkou.” – The Economist (Nejlepší kniha roku)

Jenom v Belgii se prodalo přes 250 000 knih a práva prodali do 25 zemí.

Válka a terpentýn,přeložila Veronika Havlíková ter Harmsel.

ARGO spol. s r. o.

Milíčova 13

e-mail: zdena.krikavova@argo.cz

www.argo.cz

Mediální zastoupení:

Radka Potměšilová

e-mail: radka@2media.cz

www.2media.cz

Facebook komentáře