Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůZajímavostiChůze do školy jako nejlepší lék proti bolesti zad

Chůze do školy jako nejlepší lék proti bolesti zad

chůze do školy

Chůze do školy jako nejlepší lék proti bolesti zad

U příležitosti znovuotevření škol zve organizace Pražské matky školy z celé ČR k registraci do dalšího ročníku kampaně Pěšky do školy, který se uskuteční na přelomu září a října 2020. Po více než dvou měsících domácího vzdělávání se děti z prvního stupně vrací do školních lavic.

Marie Čiverná

Marie Čiverná

Během karantény si rodiny zvykly zůstávat doma, udržovat sociální odstup a vyhýbat se místům, kde je více lidí. Mnozí rodiče se možná obávají cestování veřejnou dopravou. I představa zaplněných ulic může vyvolávat značné obavy. Organizace Pražské matky přesto vyzývá rodiče, aby i v této době raději nechali auto doma a dali přednost aktivnímu způsobu dopravy. Pro zdraví jejich dětí je to dobrá volba.

Projekt Pěšky do školy

Margit Slimáková

               Margit Slimáková

Chůze do školy je ŠANCE se hýbat, dýchat čerstvý vzduch, otužovat své tělo a takto i podporovat svoji obranyschopnost, snižovat riziko jakékoliv nemoci a infekce. Chůze je také příležitost pro děti a rodiče sdílet pohodový čas a zážitky, užít si ráno! Je nejlepším startem do učení.. Proto kampaň Pěšky do školy doporučuji a podporuji.” Říká PharmDr. Margit Slimáková, specialistka na zdravotní prevenci a patronka kampaně Pěšky do školy 2020.

Blanka Říhová

Blanka Říhová

“Akci Pěšky do školy považuji za mimořádně moderní a potřebnou. Pravidelným pohybem lze předejít řadě onemocnění. Chození podporuje motorické dovednosti a souhru pohybů, pravidelné hluboké dýchání, a nezanedbatelná není  ani radost z okolního prostředí, které při chůzi vypadá docela jinak než z auta.  Myslím si, že čtvrthodinka až půlhodinka ranní chůze před návštěvou školy je tou nejlepší prevencí bolení zad a ostatních důsledků dlouhodobého vysedávání ve škole”. Imunoložka a mikrobioložka prof. RNDr. Blanka Říhová, DrSc., místopředsedkyně Učené společnosti České republiky.

Projekt Pěšky do školy

marie.civerna@prazskematky.cz

TZ organizace Pražské matky, z. s. ze dne 25. 5. 2020
Pražské matkyMuchova 13
Prague 160 00Czech Republic

Facebook komentáře