Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Veletrhy GO a Regiontour v Brně navštívilo přes 30 tisíc fanoušků cestování

Největší výstavní pavilon ve střední Evropě patřil čtyři dny cestování a aktivnímu trávení volného času. Setkání se zajímavými osobnostmi, blízké i exotické destinace, ochutnávky gurmánských specialit a široký výběr turistických produktů – to vše přivedlo do pavilonu P na brněnském výstavišti více než 30 tisíc návštěvníků – profesionálů v cestovním ruchu, zástupců státní správy i samosprávy a především koncových klientů. Veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour 2019 se zúčastnilo 800 vystavujících firem z 20 zemí, prezentovaly se všechny kraje České republiky a sedm z osmi krajů Slovenska.

 Cestovní ruch zažívá období dynamického růstu. Loňský rok byl pro Českou republiku rekordní z pohledu zájmu domácích i zahraničních turistů, jen za první tři čtvrtletí se jich u nás ubytovalo téměř 17 milionů. Příznivý vývoj ekonomiky nahrává také výjezdové turistice, cestovní kanceláře hlásí růst poptávky po dražších zájezdech do exotických destinací, prodejně úspěšná je i kratší poznávací turistika a klasické relaxační pobyty. Trendem je cestování seniorů, mezi nimiž přibývá hlavně těch aktivních, které zdravotní stav neomezuje v každodenním životě ani v cestování. Stoupá zájem o cykloturistiku a další nabídku pro cestující rodiny s dětmi, rozvíjí se také gastroturistika včetně nového fenoménu: cestování za pivem. To vše se pozitivně odrazilo v nabídce veletrhů GO a Regiontour 2019. Cestovní kanceláře a agentury ocenily, že stejně jako loni vystavovaly v sousedství expozic regionů a gastronomického festivalu RegFoodFest s ochutnávkami a prodejem oceněných regionálních potravin. Ze zahraničních destinací se přímo zúčastnily, mimo  jiné, Švýcarsko, Kuba, Dominikánská republika nebo Pákistán.

Význam brněnských veletrhů podtrhlo slavnostní zahájení s účastí ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové, ministra kultury Antonína Staňka, místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, osmi hejtmanek a hejtmanů a dalších osobností. V Press centru se akreditovalo 190 novinářů z klíčových médií, mezi nimi 25 zahraničních z Maďarska, Rakouska a Slovenska.

Na veletrzích cestovního ruchu v Brně představili novinku, která má změnit služby v Česku. Hlavním tématem odborného doprovodného programu byly moderní technologie v cestovním ruchu. S obrovským zájmem se setkala veletržní premiéra elektronické hotelové recepční e-Reception. Podnikatelé v cestovním ruchu měli velký zájem o seminář na téma elektronické evidence tržeb.

Na veletrhu byly vyhlášeny výsledky Velké ceny cestovního ruchu 2018/2019, která zviditelňuje výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu. Nejlepší českou cestovní kanceláří je podle hlasování široké veřejnosti EXIM TOURS. Odehrály zde soutěže mladých odborníků v cestovním ruchu PROFI GO a PROFI GO – turistický produkt. Opět se vybíraly a vyhlašovaly nejkrásnější turistické pohlednice, kalendáříky a vizitky pro rok 2019. Pavilon P byl navíc dějištěm mezinárodní gastronomické soutěže a show Gastro Junior Brno – Bidfood Cup, kde studenti soutěžili již v šesti oborech: kuchař, cukrář, číšník, barman, barista a teatender.

Součástí veletržního programu byl 22. ročník festivalu filmů, fotografií a knih o cestování GO KAMERA 2019 s ústředním tématem střední Asie. Největší cestovatelský maraton v České a Slovenské republice přivítal během čtyř dnů několik desítek zajímavých osobností, mezi nimi třeba horolezce Radka Jaroše, Máru Holečka a Jana Trávníčka, fotografy Jana Šibíka a Jiřího Kolbabu, spisovatele Josefa Formánka, režiséra Václava Marhoula, novinářku Petru Procházkovou nebo pilota Romana Kramaříka. Hlavní hvězdou byl rakouský dobrodruh Bruno Baumann přezdívaný „Messner pouště“.

TERMÍN PŘÍŠTÍHO ROČNÍKU JE 16. až 19. ledna 2020.

Foto: Petr Brodecký

Related posts

ZOO Praha má další mládě makaka vepřího

Afri

Wrocław: Město trpaslíků

Eliška Rybenská

Petrohrad

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady