Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

TUNISKO perla orientu – pohádková dovolená !!!!

TUNISKO…….  pohádková dovolená v  perle orientu  !!!

Tisíciletá  historie ,kterou   se  prolnulo několik   kultur , neuvěřitelná  různorodost krajiny a sladký život protknutý blažeností ….  Tunisko  okouzluje ! Zlaté pláže  a     kouzelná velká  známá  letoviska jako jsou  Monastir , Hammamet  nebo Djerba  nabízí    Tunisko turistům  z celého světa  ,kteří  přijíždějí   strávit příjemnou dovolenou  u moře.

Bohatá  a  různorodá historie :

Ač   známo  svou historií a příznivým klimatem, nezapomnělo  Tunisko na to , že před tím ,než se  stalo Byzantským a  Otomanským , patřilo  Féničanům  a následné   bylo    obilnici  Říma  .Od  těch dob si zachovalo neuvěřitelné  archeologické památky .K nejznámějším patří  Koloseum  v  El  Jem ,Velká  mešita  v  Kairouanu ,věznice v Bulla  Regia,  vítězný oblouk v Haidra  , Ribat , opevněný   klášter z 8 století v Sousse .

Tunisko  bylo   fénické , řimské, byzanstské ,otomanské ,arabské francouzské  … proto  je Tuniská kultura tak různorodá , bohatá a hlavně hluboko zakořeněná v tradicích národa,který  díky  tomuto dědictví vyniká trpělivostí ,přívětivostí a úpřimným pohostinstvím .

Podnebí : Podnebí v  Tunisu je středozemního typu a je tedy mírné .Průměrné teploty se mění  podle ročních období a krajů .Tunis: 12° C (leden), 27°C (červenec) Tozeur : 13°C (leden) , 33° C  ( červenec)

Gastronomie : Tuniská  kuchyně  je bohatá  a rozmanitá a během staletí se nechala ovlivnit středozemní , magrebskou a orientální  kuchyní . Díky tomu, že tuniská kuchyně byla schopna asimilovat všechny tyto vlivy, stala tak  se tak velmi  chutnou, plnou přijemných gastronomických  překvapení   a návštevníci hotelů a turisté  jsou  spokojeni .

Ubytování  : Tunisko   má kvalitní hotelovou  infrastrukturu a snaží  se o rozmanitou a  aktualizovanou nabídku  podle mezinárodních norem turistického   průmyslu .Jednohvězdičkové  až pětihvězdičkové  hotely respektují koncept architektury tradičních paláců , jsou  skvěle  zasazeny  do okolní krajiny a nabízejí množství služeb,které  umožňují  návštěvníkům užívat si  nezapomenutelného  pobytu .Běžné jsou kryté  bazény ,sportovní centra, minikluby pro děti , rehabylitační centra , restaurace a la carte a další služby . Vedle klasických hotelů ,které jsou provozovány  národními , či  mezinárodními firmami, vítají rekreanty klasické hotýlky  nebo  hostinská obydlí inspirovaná příbytky troglodytů Jihu .

Měna : Tuniskou  měnovou jednotkou je  tuniský  dinár (TND) , rozdělený na  1000  milimů. V  oběhu  jsou   30,20 a  10 dinárové bankovky  a 5 a 1 dinárové mince a  mince 500, 100,50,20 a  5  milimů .Dinár  bude brzy směnitelný v zahraničí  a je  k dispozici v bankách, směnárnách a  během  dne  v hotelu . Zahraniční  měny a cestovní šeky jsou směnitelné na dináry  bez omezení . Kvýběrů pomocí karet  VISA a  MasterCard   jsou  ve všech městech k dispozici bankomaty . Všechny  turistické  provozovny a také některé obchody přijímají platby kreditními kartami ( American Express , Diners Club , MasterCard a Visa )

Trhy :  Ve  městech jsou  každý  týden trhy plné barev a mnoha exotických vůní : parfémy , čerstvé výrobky ,stánky přeplněné zbožím , dražby,obchodníci    se starožitnotmi a s použitým zbožím , to vše je požitkem pro smysly a pozváním k objebování místních tradic .

Tunisko v kostce :

Počet obyvatel :10  miliónů
Jazyky: Arabština  (úřední jazyk ) ,francouština ( běžně používaná)
Náboženství :  islámské (98%),židovské a křestanské .
H.N.P. :  32,7 miliard TND ( přibližně  20 miliard euro)
Elektrické  napětí : 220 V/50Hz  (zásuvky typu C a E )
Hlavní  město : Tunis
Volné dny v týdnu: pátek odpoledne , sobota odpoledne a neděle v administrativních službách :sobota a neděle v bankách ,a některých úřadech . Hodně  obchodů  je otevřeno v neděli . V měsící Ramadanu si ověřte u své cestovní kanceláře platné hodiny .
Časový posun : GMT (+1)
Internetová  doména:  tn
Telefonní předčíslí : +216

Autor článku: Šebik

Podobné příspěvky

Holiday World 2017

Šebík

Zámecký areál Ctěnice pořádá v sobotu Jablkobraní

Afri

České celebrity budou obdivovat krásy Tuniska

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady