Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Řecko, Kalábrie i Bulharsko- first minute zájezdy

Je doba prodeje first minute zájezdů a mezi nejatraktivnější destinace pro léto 2019 jednoznačně patří Řecko, dále pak značný zájem je o oblast Kalábrie v jižní Itálii a velkým tahounem first minute prodejů je Bulharsko.

Stále atraktivní Řecko

O tom, jaká bude letní sezona 2019, mnohé napovídají předprodeje zájezdů v rámci first minute. Ty v cestovní kanceláři Blue Style začaly poslední zářijový týden a po více jak měsíci jsou k dispozici první výsledky. „Z nich je patrné, že pokračuje trend, který jsme pozorovali v uplynulých dvou letech, kdy lidé nakupovali na first minute mnohem aktivněji a více, než například na last minute,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. „Tradičně nejvyšší zájem jsme zaznamenali o naše klubové hotely s Blue a Croco clubem na druhou polovinu června a termíny letních prázdnin.“

Z destinací vykazovaly ve first minute prodejích meziroční nárůsty Řecko, Kalábrie a Bulharsko. „Řecké ostrovy se prodávají rok od roku lépe, vidíme to velmi dobře například na Krétě, kde její západní oblast Chania láká rok od roku více klientů a to zejména rodiny s dětmi,“ vysvětluje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

First minute zájezdy

Zajímavé věci se odehrávají na Apeninském poloostrově, konkrétně v regionu Kalábrie. „V Kalábrii jsme zaznamenali velký počet objednávek s all inclusive stravováním, což konkrétně na Itálii není příliš běžné, protože je to labužnická destinace, kde lidé často vyráží za brány hotelu objevovat a degustovat místní speciality. Ovšem díky servisu a službám, které se klientům dostává v nově zařazeném hotelu Club Magic Life Calabria, klesl počet prodaných pobytů s polopenzí a pobytů se snídaní do tohoto regionu,“ rozebrala situaci Lenka Pátek.

Dynamicky se vyvíjí také situace na Balkánském poloostrově, kde v posledních několika sezónách dochází k renesanci Bulharska jakožto cíle dovolených českých turistů. „Z prvního měsíce předprodejů vidíme, že je u Bulharska velký zájem o pobyty rodin s dětmi. Bulharsko bývalo dříve spíše okrajovou destinací, ale v posledních dvou letech zažívá prudký nárůst popularity, což pro nás bylo i signálem otevřít další turistické letovisko, kterým je Varna. I zde se zájezdy prodávají velmi dobře a nadprůměrně rychle,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

 

 

Podobné příspěvky

Peugeot Cycles uvádí na trh řadu elektrokol Crossover

Afri

České celebrity budou obdivovat krásy Tuniska

Šebík

Splněný sen Dr. Jana Hejmy

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady