Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

ELEONORA romantik hotel se stal vítězem Czech Hotel Awards pro rok 2020

Hotel ELEONORA se stal vítězem Czech Hotel Awards pro rok 2020 v kategorii 3* hotel pro Jihočeský kraj (již poněkolikáté), a také absolutním vítězem v této kategorii v rámci celé ČR. Na Bookingu se pyšní ohodnocením 9,1.

ELEONORA romantik hotel se nachází v místní části Tábora zvané Čelkovice. Má vynikající polohu na břehu řeky Lužnice. V těsné blízkosti je les Pintovka, kam je možné vyrazit na krásný výlet jak pěšky, tak na kole.

obrad terasaAtmosféra hotelu (stejně jako jeho umístění) je jedinečná a romantická, a tak si hotel zaslouží mít romantiku přímo ve svém názvu. Jméno Eleonora se pojí k prameni, který vyvěrá jen pár desítek metrů od hotelu a jenž nese název Pramen sv. Eleonory. K hotelu se váže dlouhá tradice lázeňství.

Naším záměrem bylo, aby nový název na tuto bohatou a všeobecně známou minulost stále odkazoval. Bohatou lázeňskou historii dokládají záznamy o tom, že léčivé účinky okolních pramenů byly využívány v tzv. koupacích boudách, které stály na místě dnešního hotelu.

Ony boudy byly časem zrušeny a na místo nich byly postaveny lázně, které patřily městu Tábor, a 25. března roku 1806 se staly majetkem Karla Kohlreitera. Pintovecké Lázně, jak se jim tehdy říkalo, byly označovány za jedny z nejstarších v Čechách. Návštěvníci si zde léčili neduhy jako například chudokrevnost, bledničku, nebo křivici. Voda pomáhala ženám při specifických onemocněních, sirnaté sprchy zase při dně nebo revmatismu. Recepce hotelu je vyzdobena dobovými fotografiemi původní budovy lázní a blízkého okolí.

pokoj Hotel je oblíbeným místem zejména pro pořádání svateb. Může zde proběhnout nejen svatební hostina, ale také obřad. Často jsou zde také různé rodinné oslavy, jako např. oslava křtu dítěte nebo oslava narozenin. Hotel je využíván také pro firemní školení a večírky.

Jeho velkou výhodou a lákadlem je bezesporu poloha, která nabízí dostatek soukromí a dále fakt, že může být celý rezervován pro jednu akci (při zaplnění ubytovací kapacity).

recepceHotel je dog-friendly, psí miláčky je možné ubytovat za symbolický poplatek. Pro hosty je k dispozici infra sauna, kulečník, šachy, půjčení kol, venkovní gril (v případě větších akcí). Ať už uspořádáte svatbu nebo svůj pobyt spojíte s turistikou či výlety na kole, jistě budete nadšení.

Těšíme se na Vás!

 

Podobné příspěvky

Český úspěch v závodě školních plachetnic.

Šebík

Život v Kazachstanu a jeho poklady uvidíte v Národním muzeu

Afri

Splněný sen Dr. Jana Hejmy

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady