Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůZajímavostiCestováníApulie v Praze očarovala více než 65 českých cestovních kanceláří

Apulie v Praze očarovala více než 65 českých cestovních kanceláří

Apulie v Praze očarovala více než 65 českých cestovních kanceláří

První zastávka turné BuyPuglia Tour 2019, na kterém se představuje jeden z nejkrásnějších krajů v Itálii Apulie, se uskutečnila 15. ledna. Turné organizuje regionální agentura pro cestovní ruch Pugliapromozione

 Praha, 17. ledna 2019 – Více než 65 cestovních kanceláří se zúčastnilo první zastávky turné BuyPuglia Tour 2019. Turné organizuje regionální agentura pro cestovní ruch Pugliapromozione, která se tímto snaží propagovat ty nejkrásnější místa v Itálii a představit široké spektrum nabídek a služeb lokálních dodavatelů pro turisty.

Večer se uskutečnil 15. ledna 2019 v Praze. Akce se účastnilo více než 10 dodavatelů, kteří přijeli až z Apulie, aby svým českým protějškům ukázali její krásy. Po první části, která probíhala formou individuálních obchodních schůzek, se marketingový manažer Pugliapromozione Alfredo De Liguori chopil mikrofonu a vzal účastníky večera na „virtuální“ prohlídku tohoto kraje a jeho křišťálově průzračného moře, přírody, umění a kultury. Účastníci poté měli možnost zažít Apulii „na vlastní kůži“, díky ochutnávce tradičních apulijských specialit, které připravil známý italský kuchař a herec Andy Luotto, a degustaci vynikajících vín. Nakonec se tato akce proměnila na jeden z tradičních místních vesnických festivalů díky hudebnímu vystoupení skupiny Taranta Dub.

„Jsme nadšeni, že se nám podařilo přivézt kousek Apulie do České republiky,“ řekla Loredana Capone, radní pro cestovní ruch a kulturu pro kraj Apulie. „Čeští turisté se začínají stále více zajímat o náš kraj, což potvrzují nejnovější data, která ukazují, že za rok 2017 se v místních hotelech a resortech ubytovalo více než 9000 lidí, kteří zde dohromady strávili více než 56 000 nocí. To je v průměru šest nocí na osobu, což je o dvě noci více, než v předchozích letech.“

Čeští turisté nejvíce jezdí do přímořského městečka Vieste na poloostrově Gargano. V roce 2017 zde noc strávilo celkem 42% českých turistů, kteří Apulii navštívili. Následují městečka Vico del Gargano s 10% nocí, Mattinata (8%), Peschici  (6%), hlavní město regionu Apulie Bari (rovněž 6%), městečka Rodi Garganico (3.5%) a Monopoli (2.5%), nejvýchodnější město Itálie Otranto (2%), historické město Galipoli (1.5%) a město Fasano (rovněž 1.5%).

„Moře se zdá být hlavním důvodem českých turistů pro návštěvu Apulie, ale tento kraj nabízí i jiné cestovatelské zážitky ve formě přírody, umění a znamenité gastronomie,“ řekla Capone. Na BuyPuglia Tour chceme podtrhnout výjimečnost a zároveň jistou svéráznost, kterými se Apulie odlišuje od ostatních italských regionů. Díky příjemnému klimatu a množství zábavných akcí souvisejících s kulturou, sportem či vínem a gastronomií se Apulie stala ideální turistickou destinací pro celý rok,“ dodal Capone.

Apulie nabízí široké spektrum služeb a zážitků pro nejrůznější typy turistů: od rodin s dětmi (které tvoří 25% českých turistů), přes turisty, kteří cestují sami (29%), až po seniory (17%).

Z České republiky vedou do Apulie dvě hlavní cesty – letiště v Bari a v Brindisi, na která létají spoje přes Milán či Řím za necelé čtyři hodiny. Během letní sezóny na ně dokonce létá přímá linka od společnosti WizzAir

Foto: Petr Brodecký

 

Facebook komentáře

Sdílejte články