Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Vélizy-Villacoublay

P308

Jméno nové skupiny vzešlé z fúze FCA a PSA. Společnosti Peugeot S.A. („skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N. V. ( „FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) v současné době realizují plán fúze 50:50, jenž byl definován v dohodě o sloučení oznámené 18. prosince 2019. Nyní společnosti dokončily důležitou etapu plánu a oznamují, že název nové skupiny bude.

Stellantis WhiteVélizy-Villacoublay a Londýn 15. července 2020

Peugeot - autavychází z latinského slovesa „stello“, což znamená „zářit hvězdami“. Inspiraci čerpá z nového a slibného spojení legendárních automobilových značek a silných firemních kultur, které se společně stanou jedním z nových lídrů budoucí éry mobility, a zároveň přitom zachovají veškerou jedinečnou hodnotu jak celku, tak svých dílčích  složek. Spojuje velikost skutečně globální společnosti, nadání lidí, know-how a zdroje umožňující poskytovat udržitelná řešení mobility pro nadcházející desetiletí.

4_PEUGEOT_electrifiedLatinský původ názvu vzdává hold bohaté historii obou zakládajících společností, zatímco evokace astronomie ukazuje na energii, optimismus a schopnosti obnovy, jež inspirovaly celou fúzi, která změní automobilový průmysl.

Proces vytváření nového názvu začal krátce po oznámení dohody o fúzi. Podílely se na něm vrcholové managementy obou společností a skupina Publicis.

peugeotNázev  bude používán výhradně na úrovni skupiny jako firemní značka. Dalším krokem v tomto procesu bude odhalení loga, které se spolu s názvem stane identitou společného podniku. Názvy a loga stávajících značek skupiny  zůstanou nezměněny.

Jak již bylo uvedeno, dokončení projektu fúze by mělo proběhnout v prvním čtvrtletí roku 2021, při splnění obvyklých podmínek dokončení, včetně schválení akcionáři obou společností na jejich mimořádných valných hromadách a splnění antimonopolních a dalších regulačních požadavků.

Skupina PSA
Andrea Pallard, andrea.pallard@fcagroup.com

shawn.morgan@fcagroup.com
pierreolivier.salmon@mpsa.com

Karine Douet, karine.douet@mpsa.com

Peugeot: Radka Matthey / radka.matthey@p-automobil-import.cz 

Citroën: Lenka Martinová / lenka.martinova@c-automobil-import.cz

DS: Martina Bedrnová / martina.bedrnova@p-automobil-import.cz

Opel: Martin Hejral / Martin.Hejral@o-automobil-import.cz

FCA

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) je nadnárodní automobilka, která navrhuje, vyrábí a prodává vozy tvořící její portfolio: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep®, Lancia, Ram a Maserati. Rovněž prodává díly a služby pod značkou Mopar a působí v oblasti komponentů a výrobních systémů pod značkami Comau a Teksid. FCA zaměstnává po celém světě téměř 200 000 osob. Další informace o FCA najdete na http://www.fcagroup.com.

Skupina PSA

Skupina PSA má jedinečné zkušenosti v oblasti automobilového průmyslu a poskytuje inovativní mobilní řešení, která dokážou splnit očekávání všech zákazníků. Skupina PSA zahrnuje pět automobilových značek – Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall – a prostřednictvím značky Free2Move poskytuje různorodou nabídku služeb konektivity a mobility. Její strategický plán „Push to Pass“ představuje první etapu naplnění vize „Být špičkovým výrobcem automobilů a preferovaným celoživotním poskytovatelem služeb mobility zákazníkům“. Je jedním z průkopníků poskytování vozů se samočinným řízením a vysokou úrovní konektivity. Její aktivity zahrnují i financování (Banque PSA Finance) a výrobu automobilového příslušenství (Faurecia).

Mediatéka: http://medialibrary.groupe-psa.com /@GroupePSA

 

 

 

Podobné příspěvky

Matthias Hossann jmenován ředitelem designu značky Peugeot

Afri

Trh ojetých aut projde digitální transformací

Afri

Anketa Zlatý volant letos výjimečná, motoristické podniky výrazně okleštila pandemie

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady