Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůZajímavostiAuto-MotoPeugeot Partner jako ideální pomocník

Peugeot Partner jako ideální pomocník

Peugeot Partner

Peugeot Partner jako ideální pomocník

Peugeot Partner to je design bez kompromisů. Elegantní, robustní a přitom živý a výkonný – nový multifunkční osobní vůz PEUGEOT Partner je symbolem všestrannosti a neomezených možností. Krátká vysoká kapota a zvýšená světlá výška. Integrované denní svícení a vertikální přední maska podtrhují jeho vyváženou dynamickou siluetu kompaktních rozměrů.

interierPEUGEOT i-COCKPIT®, INOVACE V ŘÍZENÍ

Řízení v PEUGEOT i‑Cockpit® je díky kompaktnímu volantu, zvýšené přístrojové desce a velkému dotykovému 8’’i displeji mnohem živější a zcela intuitivní. Situaci na vozovce máte ze své dominantní pozice plně pod kontrolou a systém Advanced Grip Controli vám za všech okolností zajistí jistotu pohybu.

PŘÍJEMNÉ A JISTÉ ŘÍZENÍ

Inovace v kabině vozu. Využijte nových možností konektivity – Navigace 3D, funkce Mirror Screeni, bezdrátové indukční napájení chytrého telefonu ‑ a také nejmodernější asistenční systémy řízení, s nimiž se za volantem budete cítit mnohem bezpečněji.  Ukazatele jsou klasické s displejem uprostřed. Na něm si může řidič nechat zobrazovat základní údaje o jízdě, rychlost a další.

V případě Peugeotu Partner si můžete vybrat z různě výkonných variant motoru – naftového o objemu 1,5 litru a benzínového 1,2i . V testovaném autě jsme měli 1,2 i  se 130 koňmi a  volba to  byla dobrá. Má dostatečnou dynamiku i na dálkovou  jízdu s dodržováním dálničního maxima a přitom nepotřebuje více než 7,2 litrů benzínu na 100 km.

Vedle výkonu motoru si můžete vybrat i délku, Partner existuje ve dvou variantách karoserie. Naše byla ta kratší s celkovou délkou 4 440 mm, délka nákladového prostoru potom činí 182 cm. Sympatická vychytávka je přední dvojsedačka pro spolujezdce, která se dá sklopit a prostor tak ještě prodloužit.

zadní dvere peugeotuStandardem jsou zadní křídlové dveře a vpravo ještě boční posuvné, takže do nákladového prostoru je opravdu dobrý přístup. A díky kotvicím okům v podlaze a za příplatek i na bočních stěnách není problém náklad upevnit. Užitečný může být i další příplatkový prvek, a to hlídání přetížení, které indikuje řidiči ve dvou stupních zatížení – nad 80 % a pak nad 100 % povolené hmotnosti nákladu. Ta může být až 1 000 kg.

Tempomat  se ovládá samostatnou páčkou vlevo pod volantem. Partner samozřejmě sám brzdí a zatáčí, zkrátka sleduje a připomíná opomenutí řidiče. Vtipná je i přítomnost vnitřního zpětného zrcátka, protože nákladový prostor je zcela bez skel.

Jízdní vlastnosti jsou výborné a ve spojení s asistenty řízení je velmi příjemné Partnera řídit. Zkrátka je to ideální pomocník pro drobné řemeslníky, pošťáky a rozvážkovou službu.

red.

 

Facebook komentáře

Sdílejte články