Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Pozvánky na akce

e-SALON veletrh čisté mobility

Největší událost z oblasti čisté mobility se koná ve dnech 15. až 18. listopadu 2018 v areálu PVA EXPO PRAHA. Premiérový veletrh e-SALON představí národní premiéry elektromobilů světových značek, budoucnost čistých měst, alternativních pohonů nebo infrastruktury. Návštěvníci se seznámí s nadčasovými dopravními prostředky od elektromobilů, motorek, vozítek pro teenagery až po elektrické letadlo. Doprovodný program potěší odborníky, fanoušky mobility, ale i rodiny s dětmi. Pro veřejnost je veletrh přístupný od 16. listopadu. Generálním partnerem veletrhu e-SALON 2018 je Skupina ČEZ. Nejen ekologická auta budou představovat vystavovatelé v PVA EXPO PRAHA v rámci veletrhu e-SALON. „Hlavními tématy jsou nejen automobily s alternativním pohonem,
autonomní mobilita, ale i nabíjecí a plnicí infrastruktura, smart cities, carsharing, doplňky související s mobilitou nebo finanční a leasingové služby,“ říká ředitelka veletrhu e-SALON Jana Nosálová.
Historicky první e-SALON přináší také národní premiéry elektrických vozů světových značek, například Audi e-tron, které bylo slavnostně odhaleno začátkem září v americkém San Francisku. K národním premiérám se v rámci veletrhu přidá další silná značka Toyota. Automobilka, která svůj první hybridní model představila již před 20 lety, ukáže návštěvníkům veletrhu celou svou hybridní řadu a jednu ze zásadních novinek příštího roku, Toyotu Camry. Vodíkovou budoucnost bude reprezentovat model Toyota Mirai. České veřejnosti představí dva zbrusu nové modely i značka Lexus, a to nový manažerský sedan vyšší střední třídy Lexus ES a městský crossover Lexus UX. Volkswagen se pochlubí s užitkovým modelem e-Crafter s elektrickým pohonem a nulovými emisemi.
Jaguar zazáří s prvním elektrickým modelem I-PACE s výkonem 400 koní, který nabízí dojezd až 470 km dle nejnovější normy WLTP. Tento vůz je nabitý moderními technologiemi od kol až po střechu, má vlastní hlasovou asistentku Alexu a navíc se sám dovede učit i odhadovat preference řidiče.S novinkami se na premiérovém ročníku veletrhu e-SALON představí také mnoho dalších světoznámých značek, například Renault, Nissan, Hyundai. Zážitkem budou také unikátní vozy modelů BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition, které pokrývají čtyři vrstvy 23,75karátového zlata a ukáže je ve své expozici stánek pořadu Autosalon.
Na výstavišti se sejdou také majitelé vozů značky Tesla, kteří se v rámci veletrhu pokusí o nový český rekord. Tento pokus se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 9.30 hodin před Vstupní halou I a účastníci předvedou takzvané Synchronizované X-MAS mávání křídly.

   

Podobné příspěvky

Support Lesbiens se na podzim chystají do klubů

Šebík

Poběžte s námi Predator Race!

Eliška Rybenská

Autodrom Most přivede na sever Čech sérii NASCAR

Redakce

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady