Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události z Prahy 1

Vánoční rybí polévku nabídnou trhy na Staroměstském náměstí letos dvakrát, k ochutnání bude i kuba

jeslicky na vanoce

Tradiční vánoční pokrm – rybí polévku – si letos potřební lidé, ale i zájemci z řad Pražanů či návštěvníků metropole vychutnají na Staroměstském náměstí v Praze hned dvakrát. Kuchaři připravili rekordních 4 000 porcí a k jídlu bude připravený také tradiční kuba. Polévka podle originálního receptu kuchařů organizátora trhů, společnosti Taiko, bude k ochutnání v neděli 23. prosince a v pondělí 24. prosince vždy od 11 hodin. Na Štědrý den večer se náměstím tradičně rozezní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

V neděli 23. prosince se naběračky poprvé ujme primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Před hlavním pódiem na Staroměstském náměstí nabídne dva tisíce porcí rybí polévky podle speciálního receptu s koňakem a karamelem. K ochutnání bude také na přání primátora Zdeňka Hřiba tisíc porcí tradičního kuby. „Obecně si myslím, že by se politici o Štědrém dni neměli pohybovat ve veřejném prostoru a každý by se měl v tak svátečním dni věnovat rodině. Štědrodenní oběd navíc nedává smysl, jelikož se tento den obvykle drží půst. Chceme přece vidět Zlaté prasátko. K polévce tento rok přibude ještě další tradiční pokrm, a to houbový kuba! Budu moc rád, když Pražané přijmou moje pozvání a společně se setkáme a pohovoříme v tomto svátečním čase u dobrého jídla,“ říká pražský primátor Zdeněk Hřib.

Na Štědrý den hosté trhů ochutnají rybí polévku z rukou starosty Prahy 1 Pavla Čižinského, který ji nabídne také u pódia na Staroměstském náměstí od 11 hodin. Připraveno bude dva tisíce porcí tohoto pokrmu.

Kuchaři uvaří primátorskou polévku z více než 1500 kilogramů surovin

Tradiční rybí polévku vaří tým kuchařů společnosti Taiko již několik let podle svého receptu. Na její přípravu zpracují více než 1500 kilogramů surovin. Kromě kaprů, kteří letos opět pochází z českých chovů, do ní zpracují 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 listrů smetany. Nechybí koňak pro zvýraznění chuti, karamel a osmažené krutony na másle.

Hudební program na Staroměstském náměstí pokračuje na Štědrý den od 21 hodin. Na pódiu vystoupí smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté předních českých a zahraničních operních scén, kteří zahrají Českou mši vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby. Na první svátek vánoční se na Staroměstském náměstí rozezní mobilní zvonohra.

Podrobný program na vánoční svátky

Neděle 23. prosince 2018

15.45 – 16.45 Vybubnuj si Ježíška – pohádka pro celou rodinu, Divadlo Mazec

16.45 – 17.30 Pěvecký sbor Markéty Wagnerové

17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí

17.45 – 19.00 Nocturno Radima Linharta – Vánoce se šansony

20.00 – 21.00 Záznam 4. adventního koncertu ČT z kostela Cyrila a Metoděje v Karlíně

Štědrý den, pondělí 24. prosince 2018            

21.00 – 22.00 Česká mše vánoční “Hej mistře!” – smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté

Úterý 25. prosince 2018 – první svátek vánoční

16.00 – 17.30 Let´s Go! Spirituály

17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí

18.00 – 19.00 Zvonohra Petra R. Manouška – koncert mobilní zvonohry

Středa 26. prosince 2018 – druhý svátek vánoční       

16.00 – 17.30 Župan peče cukroví – pohádka pro celou rodinu, Divadlo Mazec

17.35 – 17.45 Večerníček s Českou televizí

17.45 – 19.00 Zuzana Stirská a FINE GOSPEL TIME

Stánky s produktovým zbožím budou otevřené na Štědrý den maximálně do 15, stánek s občerstvením pak do 22 hodin. Na první a druhý svátek vánoční budou prodejní domky otevřené od 12 do 22 hodin. Organizátor trhů může reagovat na aktuální poptávku.

Průběžné informace, novinky a aktuality o Vánočních trzích na Staroměstském
a Václavském náměstí jsou k dispozici na www.trhypraha.cz a facebookovém profilu.

 

Podobné příspěvky

Nařízení EU zakazuje zeměpisné blokování

Redakce

Česko slaví 17. listopad

Afri

Duka požehnal mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady