Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události z Prahy 1

Přívoz v Praze bude mít novou trasu

převozník

Mgr._Jan_ChabrRašínovo a Hořejší nábřeží v Praze pomůže oživit nový pravidelný přívoz. Lidé tak budou moci cestovat mezi náplavkami po vodě rychleji.

Chceme z náplavek udělat centrum života obyvatel Prahy. Náplavky budou v těchto místech přes léto programově nabité a věřím, že si to lidé, kteří tráví léto v Praze užijí,“ říká pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Propojení břehů Rašínova a Hořejšího nábřeží byl jedním z cílů, se kterým jsem do pozice kurátora náplavek letos nastupoval Petr Hozman.

„Jsem opravdu velice rád, že se nám to s vedením TCP, radním Janem Chabrem a převozníkem Pražským podařilo a návštěvníci náplavek se budou moci propojovat mezi oběma břehy tímto přívozem,“ doplňuje kurátor pražských náplavek Petr Hozman.

Hořejší nábřeží ožilo primárně otevřením kobek. Každá má svůj osobitý charakter a přívozem se cesta k prozkoumání této krásné náplavky ještě zjednoduší. Zároveň se na Hořejším nábřeží připravuje řada akcí, které budou mít nejrůznější zaměření. Mohu už teď prozradit, že se můžete těšit na výstavu v Kobce 17, kterou připravuji s kolegy a Františkem Ortmanem, food akce, řemeslné trhy, nebo třeba Parkour festival,“ vysvětluje Hozman.

Loď s názvem Šemík, kterou provozuje známý převozník pražský poprvé odrazila od břehu už v pátek 10. července  ze Smíchovské strany.

„Jméno lodi upozorňuje na historické souvislosti známé ze Starých pověstí českých, ve kterých se praví, že Horymírovi, vladykovi z Neumětel, zachránil kůň Šemík život, když s ním přeskočil hradby Vyšehradu. Horymír se tak dostal přes řeku Vltavu až k Neumětelům, kde hrdinný kůň Šemík skonal, na následky zranění po skoku z Vyšehradské skály,“ doplňuje Bergman.

Zdeněk Bergman
převozník pražský
E-mail: zdenek@bergman.cz

 

Sabina Prokopcová

sabina.prokopcova@media-list.cz

Michaela Celárková

michaela.celarkova@media-list.cz

 

Podobné příspěvky

Celý svět slaví Mezinárodní den flamenka

Redakce

Marketér roku již po čtrnácté

Redakce

Revitalizace Václavského náměstí pod správou Sdružení Nového Města pražského

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady