Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiZprávy z PrahyZvířata v pražské ZOO si pochutnají na vánočním smrku ze Staroměstského náměstí

Zvířata v pražské ZOO si pochutnají na vánočním smrku ze Staroměstského náměstí

Zvířata v pražské ZOO si pochutnají na vánočním smrku ze Staroměstského náměstí

 

Trhy v centru metropole končí na Tři krále

(Praha, 5. ledna 2015) – Zítra se naposledy na Staroměstském a Václavském náměstí rozprostře vánoční atmosféra. Právě 6. ledna zde totiž končí největší Vánoční trhy v České republice, které pojedenácté organizovala společnost Taiko. V pátek 9. ledna odvezou pořadatelé smrk zvířatům do pražské zoologické zahrady a zmizí všechny prodejní stánky.

Vánoční trhy 2014 opět navštívily statisíce návštěvníků od nás i ze zahraničí, od kterých jsme zaznamenali především pozitivní ohlasy. Jsme rádi, že na trzích stále častěji zněla právě čeština, což dokazuje, že Češi na svoje největší trhy nezanevřeli, ale naopak se na ně vrací a užívají si atmosféru v hlavním městě,“ říká Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko, která je pořadatelem největších Vánočních trhů v České republice.

V úterý 6. ledna si mohou přijít naposledy návštěvníci poslechnout také program na pódiu Staroměstského náměstí. V 15 hodin zazní staropražské písničky v podání kapely Třehusk. Poslední program letošních trhů bude patřit dětem. Od 16.30 hodin vyvrcholí Tříkrálové oslavy hodinovým vystoupením kouzelníka Zlomtužky.

Slony opět čeká novoroční hostina

Dvacetimetrový smrk z obce Nespeky na Benešovsku, získaný od soukromého majitele, tradičně využijí chovatelé v pražské ZOO jako pokrm pro zvířata. Dekoratéři odzdobí strom během středy a ve stejný den ho organizátoři odvezou do Troje.

Dominantu loňského adventu odstrojíme a ještě na místě odřežeme větve, které chutnají zvířatům – hlavně slonům. V kontejneru pak ve stejný den všechny části stromu do ZOO. Kmen najde jako každý rok využití v podolském volnočasovém areálu Žluté lázně v Praze 4,“ uzavírá Petr Hozák, produkční ředitel společnosti Taiko.

Facebook komentáře

Sdílejte články