Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy Hudba Šoubyznys

Zpěvačka Dáša Zázvůrková představuje nový videoklip k písničce Hleď si svýho

“V mých osmatřiceti letech mi neustále někdo radí, co mám a nemám dělat a neustále se mě někdo snaží předělat k obrazu svému. Protože jsem slušně vychovaná holka a pocházím z malého města, poslušně jsem přijímala všechny ty rady, až jsem se pak ztratila v tom, kudy se chci skutečně vydat,” vypráví Dáša Zázvůrková o vzniku písničky Hleď si svýho z loňského alba Mirákl 9.

“Viděla jsem Vandiný tři divadelní režie, dokonce zrežírovala “poslední představení” svého tatínka Borise Hybnera (a mého pedagoga na Hamu) v divadle Na Zábradlí…Vanda má nejen herecký a pohybový talent, ale má především jasný a osobitý styl. A její režijní debut? Je ve stejném duchu – silný příběh podtrhující váhu dané myšlenky a přitom tam nechybí humor. To je Vanda Hybnerová, jednoduše ji obdivuju!” uzavírá Dáša.

Práce na klipu pro svoji kamarádku a kolegyni Dášu byla pro Vandu Hybnerovou něčím úplně novým. “Důvěra, kterou jsem dostala, mi dovolila Dášu trochu vytrhnout z jejího obalu veselé hodné holky. Píseň Hleď si svýho je vlastně takovej osobní manifest. A protože jsem po tátovi podědila lásku k němé grotesce, nechala jsem se jí inspirovat. Dopřáli jsme klipu větší fantazii černobílým kabátem a provedli Dášu vystavěným příběhem. Točili jsme v prostředí, do kterého by většina navoněných popových princezen nevkročila. Přesto je v klipu i písni poezie a nakonec i naděje, přestože prostředky k dosažení byly trochu punk,” popisuje Vanda Hybnerová.

Do našeptávajících hlasů Dáša oslovila své kolegyně z jejich společného autorského představení Můžem i s mužem – Jitku Sedláčkovou, Kateřinu Kairu Hrachovcovou a Vandu Hybnerovou, která videoklip i zrežírovala.

Foto: Jaroslav Hauer

Podobné příspěvky

Kdo vyhraje Stardance?

Afri

V pražské zoo se narodilo mládě guerézy pláštíkové

Afri

Základní škola Heřmánek zve na Dny otevřených dveří

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady