Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiZprávy z PrahyŽižkov Parade, to je loutkové pouliční divadlo pod Žižkovskou věží od 4. do 14. září 2019

Žižkov Parade, to je loutkové pouliční divadlo pod Žižkovskou věží od 4. do 14. září 2019

Žižkov

Žižkov Parade, to je loutkové pouliční divadlo pod Žižkovskou věží od 4. do 14. září 2019

Žižkovská lokální přehlídka pouličního a loutkového divadla, klaunerie, divadelního vyprávění, mikromagie s kartami a francouzskými šansony. Pořádá žižkovská Bohnická Divadelní Společnost ® original, Stop Zevling productions a přátelé.

Nultý ročník pouliční divadelní přehlídky „Žižkov Parade“ se odehraje v Mahlerových sadech, pod Žižkovskou věží, ve dnech 4. až 14. září 2019. Přehlídka představí malé české divadelní soubory a sólisty, provozující pouliční představení – klaunerie, loutkové divadlo pro malé i velké, pantomimu, mikromagii, francouzské šansony atp.

Iniciátorem přehlídky je režisér, herec a scénárista Martin Učík, emeritní člen Divadla Komedie MDP (1994–2002) zakladatel Bohnické Divadelní Společnosti, iniciátor a stavitel Studia Citadela (do r. 2008). Bohnická Divadelní Společnost® – original sídlí od r. 2008 na Žižkově. V prostředí této městské čtvrti se zapojuje do místních aktivit, např. „Žižkovská noc“, „Žižkovské mezidvorky“, „Zažít město jinak“ aj. Firma TOWER PARK PRAHA nabídla přehlídce bezúplatně hrací prostor. Jde o malý přírodní amfiteátr na konci parku.

Prvním impulsem  k pouličnímu hraní pod žižkovskou věží bylo  představení Bohnické divadelní společnosti  maňáskové hry „Ufoun je kamarád“, obsahující  prvek sci-fi příběhu a dobře tak koresponduje s futuristickou žižkovskou věží, připomínající vesmírnou loď. ŽIŽKOV PARADE se odehraje od 4. až 14. září 2019 (s pauzou od 7. do 10. září). Tato pauza je zatím předpokládaná, při velkém zájmu se může hrát i průběžně a živelně. Pouliční přehlídka bude expandovat i na nám. Jiřího z Poděbrad.

Přehlídku zahájíme ve středu 4. září 2019 v 16.30 divadelním průvodem a ochutnávkou programu, od věže, na nám. Jiřího z Poděbrad. V 17.00 začne v malém přírodním amfiteátru první představení.  Amfiteátr se nachází v Mahlerových sadech, hned vedle mateřské školy „Panda “, Fibichova 2.
Program a detailní plán začátků představení se právě připravuje. Hrát se bude v plánovaných dnech vždy odpoledne, v 17.00 a 17.30. Vstup na představení zdarma. Dobrovolné příspěvky „do klobouku“ jsou vítány.

Účastníky přehlídky jsou: 
Klaun Bailo (pouliční klaun a improvizátor) FB@petr.biel
Rodinné divadlo – St. Exupéry  Malý princ (nízkoprahové sociální loutkové divadlo) www.rodinnedivadlo.cz
Loutkové Divadlo Kalupína – H. Sachs: Kramářova nůše (renesanční frašky) www.skaagency.cz/divadlo-kalupinka/
Bohnická divadelní společnost® – M. Učík: „Ufoun je kamarád“ (maňáskový sci-fi thriller) www.bohnicka.eu
Antonín Novotný – O panence, která tenounce plakala a jiné pohádky (laskavé a vtipné pouliční divadlo pro malé i velké) www.divadlotondynovotneho.cz
Petr Kasnar – mikromagie s kartami www.kouzelnik.com
Přemysl Bukovský – „Punch a Judy“ (slavná maňásková dvojice z klasických anglických lidových her www.bukovsky.improvizace.cz

Koťátko zkázy – www.kotatkozkazy.cz
Jessica May – CaféBaret + Petr Novák (akordeony, fr. šansony a lidovky) FB@JessicaMayLive

Nadále zveme ke spolupráci i další profesionální soubory a soubory sociálního a terapeutického divadla. Omezuje nás jen limit finančních zdrojů. Chtěli bychom míchat umělecky zajímavé sociální a terapeutické divadelní soubory s profesionálními.  Přehlídka by měla mít lokální charakter, primárně je určena pro publikum Prahy 3, ale s přesahem do celé Prahy a přilehlé Zeměkoule.

Má-li někdo zájem se k nám připojit, nechť se ozve na T 777 64 84 02, E bohnicka.divadelni@gmail.com
Tuto akci a celoroční činnost BDS ®  podpořilo Hlavní město Praha, celoroční činnost BDS ® z. s. podporuje MČ Praha 3.
Martin Učík

Facebook komentáře

Sdílejte články