Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Život dětem, Česká olympijská nadace a Aukro.cz odstartovaly charitativní aukci dřevěných slůňat

Charitativní organizace Život dětem a Česká olympijská nadace spojily síly, aby podpořily handicapované děti v České republice. Při příležitosti konání Letních olympijských her 2016 připravily na období od 15. do 21. srpna charitativní aukci dřevěných slůňat, na nichž se výtvarně podílela řada českých úspěšných olympioniků. Celý výtěžek poputuje dětem, které jejich onemocnění nebo sociální znevýhodnění ve sportu omezuje. Partnerem aukce je Aukro.cz.

Mirka Topinková
Mirka Topinková

„Na Aukro.cz právě v této chvíli až do neděle dražíme sošky dřevěných slůňat ve velikosti 50×35 cm, které pro nás zhotovil Jiří Soubusta. Na nich se výtvarně vyjádřili vybraní čeští olympionici. Můžete získat slůně pro štěstí od Jaromíra Jágra, Tomáše Plekance, Gabriely Koukalové, Petra Koukala, Evy Samkové, Miroslavy Topinkové-Knapkové nebo Jana Železného. Slůňata si mohou prohlédnout návštěvníci Rio Parku na Lipně,“ vysvětluje ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Charitativní aukce probíhá ve spolupráci s Českou olympijskou nadací, jejímž posláním je pomáhat ve sportu dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí a dětských domovů. Patrony nadace jsou medailisté z Vancouveru, Londýna a Soči. Prezidentem je trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný. Připravovaná aukce podpoří například čtrnáctiletého Romana Svobodu, jehož bratr trpí vážnou a vzácnou nemocí, v jeho oblíbeném veslování či Moniku Valachovou, která je po těžké autonehodě upoutaná na invalidní vozík.

„Výtěžek z aukce je určen dětem, které jsou díky zdravotním nebo sociálním handicapům ve sportu značně omezeny, ale i přesto jim jejich onemocnění lásku ke sportu nevzalo. Chceme je v jejich snažení podpořit a za vybrané peníze pořídit speciální sportovní pomůcky jako monoski, handbike, sladge, sportovní vozíky pro basketbal, stolní tenis a další,“ přibližuje Maria Křepelková.

Eva Samková
Eva Samková

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny a projekt Srdce dětem. Více informací naleznete na www.zivotdetem.cz.

Gábina Koukalová
Gábina Koukalová

 

zdroj: TOPART MEDIA

Podobné příspěvky

5 severských her

Afri

Zůstaňte dobrými rodiči i po rozchodu

Afri

Ivan Fíla NOUZOVÝ STAV – Zápisky cestovatele časem

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady