Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Zdařilá premiéra e-208 na ECO energy Rally Bohemia

Elektrický Peugeot e-208 absolvoval na ECO energy Rally Bohemia svou českou premiéru. Tým Peugeot CZ složený z jezdce Jana Novotného a navigátora Petra Jakuševa podal strhující výkon a získal hned tři zlaté poháry: v pořadí konstruktérů, v kategorii elektromobilů i jako absolutní vítěz.

PwugeotTým Peugeot CZ získal tři hlavní ceny

Rally pro vozy s alternativními typy pohonu jsou příležitostí představit nové technologie, předvést kvality těchto vozů i vzbudit zájem veřejnosti. Tyto soutěže bývají součástí klasických rally, ale na rozdíl od nich zde mohou startovat posádky z řad široké veřejnosti, a to bez jakékoli licence či speciálního tréninku. ECO energy Rally Bohemia se jakožto součást legendární Rally Bohemia jela už třetím rokem.

Alternativní pohon

PeugeotLetošní startovní pole vozů s alternativním pohonem bylo oproti předcházejícím ročníkům mimořádně bohaté. Tvořilo ho 30 přihlášených posádek, z nichž 25 v kategorii elektrických vozů. Z 16 zúčastněných automobilových značek se 7 ucházelo o pohár výrobců. V kontextu této silné konkurence se odehrála i premiéra elektrického Peugeotu e-208. Hlavní roli v ní dostal vůz, který je prvním a zatím jediným exemplářem svého druhu v Česku. Za jeho volant usedl šéfredaktor MOTORVIZE.cz, Jan Novotný. Ostříleného jezdce, který absolvoval již několik podobně zaměřených soutěží, navigoval neméně zkušený spolujezdec a redaktor Petr Jakušev.

Peugeot CZ

Tým nazvaný Peugeot CZ a jeho vůz Peugeot e-208 se startovním číslem 10 odstartovaly ECO energy Rally Bohemia ve čtvrtek 9. července večer z Mladé Boleslavi. První etapu dojela mladá posádka na druhém místě. Po celý druhý den Honza s Petrem vytrvale drželi optimální tempo a vyvarovali se chyb, což je posunulo do vedení. Celkové první místo pak i navzdory tlaku soupeřů udrželi až do samého konce rally a v neděli si tak na slavnostním ceremoniálu na náměstí v Mladé Boleslavi převzali nejcennější poháry. Získali první místo v kategorii elektromobilů, absolutní prvenství a značce Peugeot zajistili pohár konstruktérů.

ECO energy Rally Bohemia

„Na letošní ECO energy Rally Bohemia byl vidět značný posun oproti předchozím ročníkům.  Ze soutěže se postupem času stal urputný boj o co nejvyšší možnou přesnost jak na tratích zkoušek pravidelnosti, tak na přejezdech. Hlavní bylo neudělat chybu a držet tempo, což se nám dařilo. Nebylo jednoduché startovat už od pátečního odpoledne jako první, se všemi soupeři v zádech. Naštěstí jsem měl k dispozici dvě velmi důležité opory. Tou první byl Peugeot e-208, který vzhledem k zástavbě rozumně velké baterie (50 kWh) a reálnému dojezdu přes 300 km ani na více než 700 km dlouhé soutěži nepředstavoval žádné starosti navíc. Druhou oporou mi byl můj spolujezdec, který naši účast podržel a dal naší posádce základ pro úspěšné absolvování soutěže,“ řekl po skončení rally jezdec Jan Novotný.

Výsledek si pochvaloval i Honzův spolujezdec Petr Jakušev, redaktor motorvize.cz: „Letošní ročník ECO energy Rally Bohemia považuji za opravdu podařený podnik. Peugeot e-208 nám byl skvělým parťákem a jeho dojezd nám zaručoval příjemnou rezervu každý den. Naše posádka zvítězila po více než 300 soutěžních kilometrech o necelých 14 vteřin (139 trestných bodů), což jen dokazuje sílu konkurence a velmi vyrovnaný boj až do konce soutěže.“

Peugeot 208 si tak po titulu Auto roku 2020 připsal na svůj seznam další ocenění. Následujícím vozům Peugeot e-208, které postupně dorazí do ČR, stejně jako dalším elektrickým modelům značky Peugeot tak poskytl skvělé „entrée“.

Radka Matthey
Public Relations

www.peugeot.cz

Related posts

Větrná hůrka ve Švandově divadle

Redaktor J.Hampl

EUROKLÍČ – klíč ke svobodě

Afri

Ceny klasické hudby Classic Prague Awards

Redaktor J.Hampl

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady