Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiZprávy z PrahyZaměstnání u České pošty není zadarmo

Zaměstnání u České pošty není zadarmo

Zaměstnání u České pošty není zadarmo

Většina z nás nastupuje do zaměstnání pro to, aby si vydělali peníze na živobytí pro sebe a svoji rodinu. Toto však zřejmě neplatí v případě, kdy chcete nastoupit jako zaměstnanec České pošty.

Případ zaměstnankyně České pošty, která se těšila na nové zaměstnání, které jí zajistí životní potřeby pro její rodinu, je děsivý a zároveň velice vypovídající o poměrech a přístupu k zaměstnancům na České poště.

Nová zaměstnankyně byla přijata jako přepážková pracovnice. Neočekávala nic zlého a dostavila se ještě před nástupem ke své budoucí vedoucí k projednání podmínek zaměstnání. Vedoucí pošty jí bylo řečeno, že si musí založit “firemní” účet u Poštovní spořitelny, který bude zcela zdarma. S tímto postupem souhlasila a domluvila se na nástupu začátkem února 2015.

V den nástupu pak následoval běžný kolotoč nástupních peripetií, které zná každý, kdo někdy nastupoval do nového zaměstnání. Podle vyjádření zaměstnankyně vše probíhalo celkem běžně. Podepsala pracovní smlouvu a další běžné dokumenty související s nástupem na nové pracoviště. Mezi těmito běžnými dokumenty jí paní vedoucí předložila k podpisu také desky ERA, ve kterých byla, jak se nová zaměstnankyně domnívala, smlouva o založení účtu. V klidu domova se pak po otevření desek a prostudování obsahu dozvěděla, že jí paní vedoucí bez jejího vědomí také založila kontokorent a kreditní kartu. Vědoma si toho, že podepsala pouze založení účtu a popisový vzor, důkladně prohlédla podpis na ostatních dokumentech a zjistila, že paní vedoucí vše podepsala za ní bez jejího vědomí a souhlasu.

Druhý den požádala o vyjádření paní vedoucí, která jí s úsměvem sdělila, že to je normální a je to v jejím zájmu, aby jako nový zaměstnanec měla splněný plán produktů na nové čtvrtletí.

Toto si zmíněná nová zaměstnankyně nehodlala nechat líbit. Nechtěla žádný kontokorent, ani žádnou kreditní kartu a už vůbec netušila, že podmínkou zaměstnání u České pošty, která je státním podnikem, je nutné založit si na sebe nějaké úvěry a kreditní karty ERA. Navštívila pobočku zmíněné bankovní společnosti a kreditní kartu a kontokorent zrušila. Zároveň se také obrátila na pana Miroslava Prokopa, prezidenta FVZ ČR, který vede odborovou organizaci hájící práva zaměstnanců České pošty.

Rozhovor s Miroslavem Prokopem, prezidentem FVZ ČR, vám přineseme v dalším článku. Celý případ budeme sledovat a přinášet vám tak další informace o praktikách při přijímání nových zaměstnanců České pošty. Máte podobné zkušenosti? Napište nám.

Autor: Radan Krist

Facebook komentáře

Sdílejte články