Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiReportážeZaměstnanci České pošty na výzvu odborů pomáhají malé Michalce

Zaměstnanci České pošty na výzvu odborů pomáhají malé Michalce

Zaměstnanci České pošty na výzvu odborů pomáhají malé Michalce

Odborový svaz Federace výkonných zaměstnanců České republiky (FVZ) ve spolupráci s Pražským zpravodajem (PZ),

zajistil pro malou Michalku několikadenní pobyt v zábavním areálu Šiklův mlýn.

Požádali jsme pana Miroslava Prokopa prezidenta FVZ o několik slov.

Co Vás vedlo k tomuto kroku?

Myslíte k výletu do Šiklova mlýna nebo k vyhlášení sbírky „Pomoc pro Michalku“.

Nejdříve nám tedy řekněte něco o vzniku sbírky.

Maminka Michalky mě skromně požádala o pomoc, a to pouze tak abych na sociální síti sdílel informaci o existenci transparentního účtu. Michalka ovšem potřebuje větší pomoc než pouhé sdílení informace o transparentním účtu. Po poradě s rodiči Michalky jsem připravil akci „POMOC PRO MICHALKU“ a následně požádal o pomoc všechny zaměstnance. A to formou nejen zasíláním peněz na účet, ale také zasíláním poukázek (MULTI), které dostávají jako bonus od zaměstnavatele. Všichni je nevyužijí a Michalce to pomůže. Sbírka se nám krásně rozjíždí. Děkuji tímto všem zaměstnancům za zaslané poukázky.  Kdo by ještě chtěl poslat, může kdykoli. Sbírka není časově omezena.

A jak vznikl výlet do Šiklova mlýna?

Po dohodě s vedením Pražského zpravodaje jsme společně tento pobyt zajistili. Účelem bylo zprostředkovat Michalce nové zážitky, a také aby se celá rodina tak trochu odreagovala a všichni přišli na jiné myšlenky. Každodenní starost o Michalku je jistě velice náročná. A také jsem se chtěl seznámit s malou Michalkou. Michalka je velice milá a vnímavá a bylo moc hezké sledovat její šťastné reakce. Byla moc šťastná a nádherně si to užívala. Bohužel jsem mohl být v Šiklově mlýně jen jeden den, ale myslím, že se s Michalkou opět brzy potkáme.

Zeptáme se také maminky malé Michalky

Strávili jste s Michalkou několik dnů v zábavním areálu Šiklův mlýn. Jak se tam Michalce líbilo?

Michalce se pobyt velice líbil. Na zvířátka je zvyklá (do stacionáře, který navštěvuje dojíždí např. papoušci, kraličci, kočičky…chodí na canisterapii a hypoterapii), takže z koníků byla nadšená a vůbec ze všech zvířátek. Například z kravičky, která ji okamžitě zlíbala nebo z krocana, kterého jsme takhle zblízka neměli možnost ještě vidět. A protože je Myšule velice zvědavá a vnímavá, strašně se jí líbil hraný program, zvlášť úžasný byl ten večerní (ohňová show?). U té se ani nehla a nevěděla kam s očima, opravdu krása!

Zaměstnanci Šiklova mlýna vám umožnili návštěvu míst, která běžný návštěvník nepozná. Co Vás nejvíce zaujalo?

Mě osobně zaujalo už ta ochota se nám věnovat, v tak našlapaném programu. Bylo to opravdu skvělé. Henry nám ukázal všechna zvířátka a ke každému konkrétně řekl nějaký příběh. Tady se opět vrátím k tomu krocanovi, byl úžasný, byl přímo jeho a když ho jen vzal ven, abychom si mohli udělat fotku a zase ho vrátil zpět do klece, krocan se mohl zbláznit a lítal jak šílený kolem dveří, prý mu nadával, co si to dovoluje, že ho nevezme na procházku. Bylo to strašně vtipné… Také bych chtěla zmínit, že všichni zaměstnanci byli velice milí a vstřícní.

Šiklův mlýn je rozsáhlý přírodní areál. Nebyl tam problém s bezbariérovým přístupem?

Na žádný problém jsem nenarazila. To musím opravdu pochválit. To se jen tak nevidí. Možná jen (a to není vina areálu, ale nezájem lidí), kolikrát se na nás při představení málem nedostalo místo k sezení, i když první řada je vyhrazena pro ZTP, ale lidé to prostě ignorují.

Pobyt vám zajistil odborový svaz FVZ ČR. Pomáhá vám tento odborový svaz i v dalších směrech?

Ano, odborový svaz FVZ ČR pod vedením pana Prokopa pomáhá Michalce tak, že organizuje sbírku POMOC PRO MICHALKU. Dále také udělal aukci a výtěžek z aukce šel na transparentní účet Michalky. A několika denní pobyt v Šiklově mlýně byl od pana Prokopa skvělý dárek pro celou naši rodinu.

Mluvíte o sbírce, na které se podílejí zaměstnanci formou zasílání poukázek. Jak využíváte tyto poukázky?

Nejdříve bych chtěla moc poděkovat zaměstnancům pošty za zapojení se do projektu a zasílání již zmíněných poukázek. Moc nám to pomůže, protože jen v lékárně nechám měsíčně nemalou sumu. Např. za dezinfekci (Prontosan) na peg (to se musi dělat 2krat denně), mast na peg (Flamigel), sterilní čtverečky na zakryti, náplast, rukavice, střikačky, stříbro (když je problém a hnisa peg), doplňky stravy, vitamíny. red.

 

Facebook komentáře

Sdílejte články