Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Zajíček na koni otevírá kavárnu. Café AdAstra přináší kromě francouzského šarmu i pracovní příležitost pro lidi s handicapem.

– Lidé s handicapem mohou být plnohodnotnou součástí společnosti. S jejich zapojením pomáhá i projekt Zajíčka na koni o.p.s. Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem. Hudební kavárnu Café AdAstra najdete na pražské Výtoni v Podskalské ulici č. 8.

„V počátcích Zajíčka na koni byla převážná většina klientů v dětském věku. Z dětí se postupem času stali dospělí, kteří hledají uplatnění. Jak uplatnit neuplatnitelné? Občas nám někdo řekne, že jsme dokázali nemožné. Dát příležitost na trhu práce i těžce handicapovaným je tvrdý oříšek a kavárna jej rozlouskla, “ říká ředitelka Zajíčka na koni o.p.s. Markéta Šulcová. Otevřením kavárny došlo k vytvoření pracovních míst pro lidi s handicapem a zároveň vznikl příjemný prostor, kde se mohou lidé s handicapem potkávat s těmi, kteří ho nemají a mohou se tak lépe poznat. Zrealizování projektu by ale nebylo možné bez velké podpory hlavního sponzora společnosti Adastra, podle které je kavárna i pojmenována.

Hudební kavárna Café AdAstra, bude zatím zaměstnávat jedenáct lidí s handicapem. Na své zaměstnání se klienti Zajíčka na koni dlouho předem připravovali. „Od roku 2011 naši klienti docházeli do spřátelené kavárny Café Louvre, kde získali řadu praktických zkušeností z fungování kavárenského provozu, a to včetně tréninku komunikace se zákazníkem,“ vysvětluje Kristýna Doležalová, vedoucí projektu kavárny. V kavárně budou s pomocí asistentů své dovednosti prohlubovat a tím se více zapojovat do běžného života.

Café AdAstra ale není jen místem, kam přijdete podpořit dobrou věc. Podařilo se vytvořit originální a příjemné místo, inspirované Francií, s nabídkou fantastické kávy Bazzara, skvělého vína a jídel, kde si mnoho lidí najde důvod, proč se vracet. V kavárně se nachází klavír s dalšími hudebními nástroji, na které si každý hudebník může zahrát a podpořit příjemnou atmosféru. V knihovně najdete spoustu zajímavých titulů, s nimiž si pak můžete sednout do čtenářských koutků, vytvořených ve výlohách. A v neposlední řadě je pro rodiče s dětmi v kavárně dětský koutek s občasným programem. Tak přijďte a najděte si zde to své!

Zajíček na koni je obecně prospěšná společnost, která se zaměřuje na pomoc dětem, rodinám a znevýhodněným skupinám obyvatel – dětem i dospělým, s tělesným, mentálním či socio-kulturním handicapem.

V roce 2012 byl Zajíček na koni oceněn jako “ Českých 100 nejlepších „ – v kategorii Zdraví-vzdělání-humanita.

Podobné příspěvky

Zelený Svět 2013 – zahradnický veletrh

Afri

Piazza Quadrio: objevte netypické zákoutí v centru Prahy.

Šebík

"Superpohár 2013" v novém centru SK Žižkov Praha

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady