Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiStředočeský krajWhisky Life! Prague 2015

Whisky Life! Prague 2015

Whisky Life! Prague 2015

Kde jinde si můžete zakoupit ochutnávku širokého výběru whisky za minimální ceny?

Navíc zde budou jako už každoročně otevřeny a nabídnuty k ochutnávce whisky lahve, které se sem ještě ani nedováží a to vše za minimální degustační ceny – násobky 30,-Kč.

Svátek whisky

Třetí ročník festivalu Whisky Life! Prague se letos uskuteční už ve větších prostorách a to ve dnech 6. a 7. listopadu v Betlémské kapli v Praze.

Zajímavostí je, že Kaple Betlémská byla postavena v roce 1391 na místě bývalé sladovny a slad je taktéž nezbytnou součástí výroby whisky, tzv. „vody života“.

Tento rok si zároveň připomínáme dvě historická výročí – 600 let od upálení Mistra Jana Husa a zároveň 610 let od první doložené písemné zmínky o whisky v Irsku.

Exkluzivním hostem letošního festivalu bude “Whisky Man of the Year 2011 a 2012” John Lamond. John Lamond je jedním z předních světových autorit na whisky, autor knihy ” The Malt Whisky File” a dalších odborných publikací.

Pod jeho vedením se bude během večerních masterclass pod názvem “Wee Highlanders” a “The Islands Which Aren’t Islay” ochutnávat vždy 6 – 7 druhů whisky – více na webu festivalu www.whiskylifeprague.cz, kde naleznete také seznam dalších hodnotných masterclass a možnost jejich rezervace.

Whisky, koktejly, pivo, káva…

Festivalu se tak jako už každoročně zúčastní významní čeští distributoři, jejich značky a hosté – letos Tomatin, Duncan Taylor Scotch Limited, The Lost Distillery Company, Kavalan whisky, společnost Gurlex představí Nestville whisky, dále Rémy–Cointreau, Premier Wines, Pernod-Ricard, Warehouse 1, Rudolf Jelínek, Stock Plzeň, Glentyn(e), Fous Spirits a další ..

Pokud chcete být mezi pár vyvolenými, kteří za výstavní cenu ochutnají exkluzivní whisky, které lahev by stála 32 000,-CZK, neváhejte a rezervujte si Masterclass s názvem Kininvie Special Release #1 25YO, kde spolu s Václavem Routem budete moci za neuvěřitelnou cenu 399,-Kč vychutnat whisky z palírny, která není otevřena pro veřejnost a nachází se v areálu palírny Balvenie. Tato whisky byla vypálena 4. července 1990 a nyní byly vybrány 3 nejlepší sudy z nichž jeden je určen na trh v Thaiwanu, druhý sud do GB a třetí do zbytku světa. Na festivalu Whisky Life! Prague vám společnost Rémy-Cointreau nabídne jako prvním možnost ochutnat tuto jedinečnou whisky a dokonce si i zakoupit její lahev 350ml za 16 000,-Kč – upozorňujeme, že mimo festival by panák této whisky stál minimálně 1000 korun…

Návštěvníci se však mohou těšit i na zajímavé příbuzné produkty, např. pivo z pivovaru ČZU Suchdolský Jeník, ručně dělané čokoládové pralinky Passion Chocolate, pravé anglické koláče Smith‘s pies , překapávanou kávu společnosti Rebel Bean, výtečné whisky koktejly v podání barmanů Bugsy‘s baru. Prezentovat se také bude stylové pánské holičství Barber‘s Wife a Hair Fashion Point, doutníky a dýmky a samozřejmě nebude chybět ani klavírní doprovod a Skotské dudy. Vstupenky na akci jsou již nyní k dostání v síti Ticketstream www.ticketstream.cz

Cena vstupenek:

480,- Kč na páteční festivalový večer 17:00-23:00

420,- Kč na sobotní odpolední festivalový blok 13:00-17:00

460,- Kč na sobotní festivalový večer 18:00-23:00

V ceně vstupenky je vlastní originální sklenka na whisky Glencairn a festivalová brožurka na psaní degustačních poznámek. Ochutnávky whisky budou na místě ke koupi za festivalovou měnu a její násobky Dram (1 Dram – 30,-Kč).

Protože počet vstupenek na jednotlivé festivalové bloky je limitován, doporučujeme si vstupenky zakoupit v předstihu. Upozorňujeme, že cena vstupenek na místě bude dražší o 50,-Kč.

Více informací o Whisky Life! Prague včetně programu a vstupného, najdete na stránkách http://www.whiskylifeprague.cz/ V případě dotazů nás prosím kontaktuje na emailové adrese whiskyfestival@email.cz

Vstupenky v síti Ticketstream Aktualizovaný program Masterclass sledujte na www.whiskylifeprague.cz a https://www.facebook.com/WhiskyLivePrague?ref=hl

Facebook komentáře

Sdílejte články