Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Vychází nejobsáhlejší průvodce 46letou historií divadla Járy Cimrmana

Praha, 22. října 2014 – Nakladatelství CPress vydalo výjimečnou obrazovou publikaci Divadlo Járy Cimrmana – Divadlo, které se proslavilo. Autoři Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak a Jaroslav Weigel provedou čtenáře obsáhlou exkurzí dějin divadla, které se nakonec proslavilo navzdory všem peripetiím a nepřízním režimu, času i osudu. Poslední kniha, na které se podílel Ladislav Smoljak, vychází v luxusní edici Muzeum v knize a navazuje na úspěšnou knihu Jára Cimrman – Génius, který se neproslavil, jež vyšla v nakladatelství CPress v roce 2011.

Divadlo Járy Cimrmana je detailním náhledem do neobyčejně plodné historie neoficiálního českého národního klenotu – Divadla Járy Cimrmana. Obsah knihy je řazen chronologicky podle vzniku jednotlivých divadelních her. Autoři vás na jedinečně graficky ztvárněných stránkách provedou jednotlivými hrami a jejich obsazením z dob dávno i nedávno minulých.

Muzeum v knize, komplexní formát zpracování publikace, který lze rozložit a volně manipulovat s jeho jednotlivými částmi, umožňuje čtenáři poprvé nasát atmosféru z více než 30 jedinečných dobových dokumentů, z nichž některé se v knize svého zveřejnění dočkaly poprvé: původní protokol o vzniku Divadla Járy Cimrmana, obal první vydané desky Dlouhý, Široký a Krátkozraký, dopis Zdeňka Svěráka a Václava Kotka soudružce předsedkyni J. Švorcové, autentické návrhy scény a kostýmů pro hru Lijavec v kresbě Jaroslava Weigela, reprodukce plakátů a řadu dalších unikátních dokumentů.

Významným bonusem knihy Divadlo Járy Cimrmana je přiložené DVD se záznamem slavnostního představení ke 40. výročí vzniku Divadla Járy Cimrmana Ze hry do hry, která nabízí směs nejslavnějších scén z divadelních her o Járovi Cimrmanovi.

Podobné příspěvky

MŇAU TV: Nový kanál o domácích mazlíčcích zahájí vysílání na podzim.

Šebík

Vítězem středočeského kola soutěže Vesnice roku 2015 se stal městys Vraný

Šebík

Přijďte podpořit charitativní koncert zpěváka Jardy Parčiho…

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady