Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Vládní návrh na podporu živnostníků je krutým výsměchem všem pracovitým a tvořivým lidem

TOP09

Vážený pane / vážená paní, už je to skoro měsíc, co se Česko potýká s pandemií. V TOP 09 děláme vše pro to, abychom pomohli dopady zmírnit. Zásadní je teď ulehčit život a zároveň pomoci všem, které současná situace těžce zasáhla. Předsedkyně TOP 09 například v tomto týdnu vyzvala v otevřeném dopise premiéra, aby vláda nespoléhala jen na Čínu a oslovovala i české firmy, které vyrábějí ochranné pomůcky.

Místopředseda TOP 09 Lukáš Otys zase pracuje na projektu s názvem Zachraň živnostníka a zveřejňujeme příběhy těch, kteří kvůli podmínkám nedosáhnou na přímou podporu OSVČ.

„Vládní návrh na podporu živnostníků, kteří mají zakázáno se živit, je krutým výsměchem všem pracovitým a tvořivým lidem. Usilovně jednáme s ostatními opozičními stranami o alternativním návrhu, který by pomohl českým živnostníkům toto období ekonomicky zvládnout. Neuvažujeme vůbec o náhradě ušlého zisku, chceme navrhnout rychlou, cílenou a účinnou pomoc, která pomůže jejich živnost zachovat,“ říká předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Podnikatelé nejsou jediní, které vláda zanedbala, jsou to i naši nejzranitelnější – senioři. Ani k těm se TOP 09 neotáčí zády, protože právě teď nás potřebují nejvíce. „Premiér ve svém projevu vyzýval všechny „dědečky a babičky“, aby na sebe dávali pozor. Ostatně co jiného jim taky zbývá. Vláda totiž velkou část z nich nechává na holičkách a nedokáže chránit jejich zdraví,“ říká Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09.

Ačkoliv je nouzový stav, nesmíme zapomínat ani na ochranu demokracie a právního státu. První místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin se proto rozhodl společně s dalšími osobnostmi iniciovat petici „Demokracie nesmí umřít na COVID-19“, která vyzývá vládu, aby nepodnikala žádné kroky, které by mohly jakkoliv omezit pravomoci Parlamentu.

Nesmíme dopustit, aby naše demokracie umřela na COVID-19. Velkým varováním pro nás musí být současná situace v Maďarsku, kde vláda pod záminkou boje s koronavirem prakticky odstavila parlament od rozhodování,“ říká první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin.

Pokud i Vy se obáváte o ohrožení občanských svobod, podepište petici a sledujte  nás na  našem webu, Facebooku, Twitteru, Youtube nebo Instagramu.

Děkujeme, že jste s námi.

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09

Podobné příspěvky

Rockovou operu Faust oživí artisté z Teatr Novogo Fronta

Šebík

Jiří Langmajer slaví padesátiny představením Přípitek aneb Cihla v Divadle Viola

Šebík

Nultý ročník Design Show Brno v Auto Cardion návštěvníky doslova omámil!

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady