Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiZprávy z PrahyVe Vietnamu rozhodují rychlost, kvalita a cena, neujíždí nám tam vlak?

Ve Vietnamu rozhodují rychlost, kvalita a cena, neujíždí nám tam vlak?

Předání pomoci Vietnamu

Ve Vietnamu rozhodují rychlost, kvalita a cena, neujíždí nám tam vlak?

Již loni jsem dvakrát upozornil MPO, že je nutné se včas předem připravit na realizaci dohody o volném obchodu mezi EU a Vietnamem “EVFTA” a nabídl jsem svoji pomoc, neboť jsem se výhradně vietnamským trhem, teritoriálním marketingem a propagací firem z ČR ve Vietnamu zabýval od roku 1994.

halongŽádal jsem MPO, aby byl pro podnikatele u nás dostatečně předem a zdarma zveřejněn výsledek kvalitního aktuálního teritoriálního marketingu 97 milionového Vietnamu, včetně veřejných vietnamských oficiálních státních seznamů plánovaných i požadovaných investic, plánů  výstavby tamní infrastruktury a výrobních podniků v nejbližších letech.

Zajistit by to měli státem placení pracovníci obchodně-ekonomického úseku velvyslanectví ČR v Hanoji a kanceláře státní proexportní agentury Czech Trade v Hočiminově Městě. Stejnou činností pro české firmy, možná asi proto, že to státní úředníci neumí nebo nestíhají, byla nedávno ČR ve Vietnamu pověřena také i česko-vietnamská konzultační firma Cekindo Business International, která si otevřela 1_A_COVID_TESTY_Z_VIETNAMUsice kancelář v Hočiminově Městě i v Praze, ale podle serveru Firmy.cz sídlí v Jakartě v Indonésii. Plných 70% poplatků za tyto služby firmě Cekindo se hradí také z našich státních peněz v rámci nového projektu Propea, vyhlášeném MZV, MPO, Svazem průmyslu a dopravy i Hospodářskou komorou ČR. Tři našim státem dotované subjekty budou tedy ve Vietnamu poskytovat podnikatelům z ČR stejné služby? Nebo soukromá firma s praxí v Indonésii to bude dělat v Hočiminově Městě za kancelář agentury Czech Trade sídlící také v Hočiminově Městě i za obchodně-ekonomický úsek velvyslanectví ČR v Hanoji?

Dne 1. srpna začne platit dohoda EVFTA, která posílí konkurenceschopnost českých firem, protože postupným zrušením 65-99% dovozních cel se podstatně zvýší prodejnost zboží, výrobků a technologií z ČR (ale také i z ostatních zemí EU!) ve Vietnamu. Ve Vietnamu rozhodují rychlost, kvalita a cena, proto je nutné, aby naše firmy co nejdříve zadarmo veřejně dostaly všechny potřebné informace, zejména když na to má ČR ve Vietnamu již tři subjekty. Jinak nás předstihnou někteří konkurenti z EU a v perspektivním Vietnamu nám ujede vlak.

Marcel Winter
Marcel Winter
Čestný předseda Česko-vietnamské společnosti
www.cvs-praha.cz
www.facebook.com/MarcelWinter

Facebook komentáře