Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

V Praze se uskutečnila online konference věnovaná 30. výročí Nezávislosti Republiky Kazachstán  

Diplomat-Kazachstan

V rámci oslav 30. výročí Nezávislosti RK Velvyslanectví Kazachstánu v České republice společně s Národní akademickou knihovnou (Nur-Sultan) uspořádalo online konferenci za účasti zástupců vědeckých a odborných  kruhů, představitelů médií hostitelské země. Kazašští diplomaté podrobně informovali o hlavních úspěších politického a sociálně-ekonomického rozvoje země v průběhu let Nezávislosti, jakož i o probíhajících reformách zaměřených na zvýšení úrovně důvěry občanů ke státu.

V Praze se uskutečnila online konference věnovaná 30. výročí Nezávislosti Republiky Kazachstán

Kazachstan-diplomatČeský ekonom, publicista známého zpravodajství E15 Jan Stolár ve svém projevu zdůraznil: „V Kazachstánu určitě vidím pozitivní ekonomické změny, toto je skutečný úspěch. Růst ekonomiky v letech Nezávislosti je působivý. Po překonání všech těžkostí a obtíží dosáhla země nové úrovně svého rozvoje a dosáhla nových výšin. Dnes vidíme, že pandemie zanechala stopy na vývoji světové ekonomiky. Rád bych však poznamenal, že navzdory současným obtížím pokračuje Kazachstán v cestě hospodářského růstu; republika má svůj vlastní jasný a ověřený Strategický plán rozvoje, který se počítá do roku 2025. Jsem si jist, že Kazachstán má skvělou budoucnost “.

KazachstanVedoucí českých publikací „Halo Noviny“ Roman Janouch a „České Noviny“ Svetozár Plesník ve svých projevech zdůraznili zejména politickou roli Kazachstánu a poznamenali: „Dnes je Kazachstán autoritativním a respektovaným státem na mezinárodní scéně, důkazem této skutečnosti je členství v Radě bezpečnosti OSN v letech 2017–2018, které zahrnuje nejvlivnější země světa. Kazachstán vždy přišel s různými návrhy týkajícími se jaderného odzbrojení, které jsou dnes relevantní více než kdy jindy. Kazachstán také uspořádal světově proslulou mezinárodní výstavu „EXPO“, jejímž tématem byla „Energie budoucnosti“. Dnes Kazachstán, který má velké zásoby ropy a zemního plynu, směřuje k obnovitelné energii.“

Účastníci konference také představili zprávy o historii formování kazašské státnosti, vývoji přátelských vztahů mezi národy Kazachstánu a České republiky, formování jednotlivých sektorů hospodářství a účasti velkých infrastrukturních projektů. Během akce byly rovněž projednány vyhlídky na rozvoj kazašsko-českého obchodu, ekonomické, kulturní a humanitární spolupráce a další otázky v souvislosti s posilováním bilaterálních vztahů.

Na konci schůzky účastníci konference poblahopřáli obyvatelům Kazachstánu k datu výročí a popřáli naší zemi prosperitu a úspěch.

AstanaZ kazašské strany se akce zúčastnili: generální ředitel Národní akademické knihovny, doktor pedagogických věd, profesor U.D. Munalbaeva; Ředitelka Ústavu dějin socioekonomického rozvoje Ústavu státu a práva, doktorka historických věd, profesorka A. M. Auanasova; Doktor Ústavu literatury a umění M. Auezova, zasloužilého činitele Republiky Kazachstán, Doktor filologie S.V.Anyanyeva; Předseda veřejného sdružení „Běloruské centrum “ Radima ”“ D.V. Ostankovich; Místopředseda ázerbájdžánského veřejného sdružení „Khazar“ (bude určeno); Ředitel Univerzální knihovny Severního Kazachstánu B.M.Abilmazhinov; bibliograf Univerzální knihovny Východního Kazachstánu O.D. Kaysina.

TZ / MediaStar/ Galina

Podobné příspěvky

ZOO Praha se raduje z dalšího mláděte koně Převalského

Afri

Mistra světa F1 Emerson Fittipaldi převzal v Praze Mercedesu-Benz GLE kupé

Jaroslav Hauer

Mezinárodní veletrh vín I.W.S.P. 2013

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady