Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

V Praze se do konce roku ještě postaví přes 2000 nových bytů

Praha, 16. října 2014 – Během posledního čtvrtletí tohoto roku se plánuje v Praze postavit ještě 2147 nových bytů. Celkem by tak mělo být v roce 2014 v Praze dokončeno 4684 bytů. Vyplývá to z vyjádření developerů pro analýzu REAS, kterou zveřejňuje developerská skupina Crestyl. Již v polovině letošního roku pak byly tři čtvrtiny těchto nových bytů prodány. Z analýzy zaměřené čistě na pražský rezidenční trh s novými byty dále vyplývá, že nových bytů se v Praze již několik let po sobě staví méně, než kolik se jich prodá. Nabídka nového bydlení je tak stále omezenější.

„Příznaky vleklé krize již pomíjejí a pražský rezidenční trh se uzdravuje. Poptávka lidí po nových bytech nastartovala relativně rychle a developeři na to nebyli dostatečně připraveni. Přestože počet nově postavených bytů začíná pomalu růst, roste mnohem méně než prodeje, a počet nových bytů na trhu tak stále klesá. V důsledku toho lidé mají stále omezenější výběr. Je to vidět i na rozhodování kupujících – zatímco ještě vloni preferovali pořízení nemovitosti v již dokončených projektech, ve druhém čtvrtletí tohoto roku byly už více než dvě třetiny prodaných bytů v projektech, které jsou teprve ve výstavbě či dokonce zatím pouze na papíře,“ říká Radim Sayed, obchodní ředitel developerské skupiny Crestyl.

V příštím roce developeři v Praze očekávají dokončení 3781 nových bytů, 38 % z nich je dokonce prodáno. 78 % těchto bytů je přitom již ve výstavbě, patří k nim například druhá etapa projektu DOCK v Libni. Celkový počet prodaných bytů pak stále roste. Loni mírně vzrostl na 5534 bytů, v prvním pololetí letošního roku se již prodalo téměř tři tisíce bytů, což je nárůst o více než 6 % oproti druhé půlce loňského roku a meziročně dokonce o 9 %.

Analýza zahrnuje pražský trh s novými rezidenčními projekty. Pro skupinu Crestyl ji zpracovává poradenská společnost REAS, aktuální informace byly sbírány v květnu a červnu 2014. Data se získávají od developerů pomocí telefonického dotazování s využitím počítače (CATI). Pokud jsou takto získaná data nekompletní či nejednoznačná, doplňují se a ověřují osobní návštěvou míst výstavby a prodejních kanceláří developerů a následně se telefonické dotazování opakuje. Je tak zaručeno, že analýza vychází z dat, která jsou kompletní a ověřená.

O skupině CRESTYL:

Skupina CRESTYL působí na českém realitním trhu od roku 1996 a patří mezi vedoucí developery s širokým portfoliem rezidenčních a komerčních projektů. Skupina CRESTYL se

v současné době aktivně věnuje rozvoji více než čtrnácti lokalit po celé České republice s celkovou investiční hodnotou přesahující 1 miliardu EUR. Skupina Crestyl dlouhodobě dbá na kvalitu a design svých projektů. Vedle nadstandardního zpracování, volby prvotřídních materiálů a velkoryse řešených prostor, je kladen důraz také na pohodlí projektů.

Další informace vám podá agentura EMC a.s.:
Ondřej Micka, mob.: +420 724 352 552
Lucie Bolková, mob.: +420 608 447 688
Tel: + 420 251 091 211
E-mail: crestyl@emcgroup.cz

Podobné příspěvky

Točí se nová česká filmová komedie Můžem i s mužem

Jaroslav Hauer

Hostem koncertu Vlasty Horvátha bude na Vyšehradě rocková zpěvačka Pavla Forest

Šebík

Kdepak Komenský, Špaček je učitelem národů

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady