Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Tramvaj UNICEF v pražských ulicích

Za účasti hudební skupiny Portless v čele s Kryštofem Michalem byla  v prostorách vozovny Střešovice symbolicky pokřtěna tramvaj UNICEF, jejímž smyslem je upozornit na důležitost dodržování dětských práv u nás i ve světě.

Když držíte v ruce sáček s terapeutickou výživou v hodnotě necelých 10 korun a přitom víte, že každý den umírá 18 000 dětí na podvýživu a běžné nemoci, uvědomíte si ten paradox. I proto jsme se rozhodli podpořit práci UNICEF na záchranu dětských životů,“ vysvětlil zpěvák Kryštof Michal.

Tramvaj je součástí kampaně k letošnímu 25. výročí Úmluvy o právech dítěte, která každému dítěti na světě zaručuje právo na bezpečné a zdravé dětství. Dětský fond OSN – UNICEF rozvíjí všude po světě jednoduché, ale velmi účinné programy, které dětem umožňují přežít a poskytují jim potřebnou ochranu a rozvoj.  

Tramvaj bude po Praze jezdit celý příští rok. Této podpory si nesmírně vážíme. Věřím, že Pražany jízda tramvají UNICEF inspiruje k pomoci, která má opravdu smysl,“ uvedla Pavla Gomba, ředitelka UNICEF ČR.

Michal Teubner, tiskový mluvčí Komerční banky, a.s., k projektu uvedl: „Mezi naše aktivity patří nejen podpora umění a kultury, ale také spolupráce na řadě sociálně zaměřených projektů. Jsme proto rádi, že Portless budou bavit posluchače a zároveň pomáhat dobré věci.“

Během akce byla představena také souprava vzdělávacích pomůcek „škola v krabici“, terapeutická výživa, moskytiéry, tablety na čištění vody a další předměty humanitární pomoci, které je možno na www.unicef.cz symbolicky zakoupit jako Dárky pro život.

Projekt rozvíjený pod záštitou primátora hl. m. Prahy vznikl ve spojení Komerční banky, Dopravního podniku hl. m. Prahy a hudební skupiny Portless.

O UNICEF
UNICEF (Dětský fond OSN) pracuje ve více než 190 zemích světa, kde dětem pomáhá přežít a podporuje jejich všestranný rozvoj, od narození až do dospělosti. UNICEF dětem zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější – do rozvojových zemí a do oblastí zasažených přírodní nebo válečnou katastrofou. Práce UNICEF je financována výhradně z dobrovolných příspěvků, přičemž na programy pomoci jde více než 85 procent ze získaných prostředků.

image002 (4)

unicef_logo

Podobné příspěvky

Nový stavební zákon zmírní politickou polarizaci Česka 

Afri

Pozvánka do Botanické zahrady v Praze

Ilja Hynek

Peugeot Sport se v roce 2020 objeví v závodě 24 hodin Le Mans

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady