Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Krimi Zprávy z Prahy

Svůj umělecký podpis zanechal cizinec…

Svůj umělecký podpis zanechal cizinec na prázdninách na jednom domě v centru metropole. Další mladík se zase vyřádil sprejem na fasádě domu v Praze 3

Dnes asi hodinu po půlnoci v rámci běžné hlídkové činnosti v ulici Ve Smečkách si hlídka strážníků z Prahy 1 všimla, jak se u domu číslo popisné 7 zastavili tři muži. Jeden z nich vyndal z kapsy červené větrovky tlustý fix a na zeď napsal svůj umělecký podpis. Poté si ho ještě vyfotil mobilním telefonem. Strážníci proto okamžitě přistoupili ke skupince osob a vyzvali je k předložení dokladů totožnosti. Dvacetiletý cizinec, který zde tráví jarní prázdniny, nic nezapíral. Pro podezření ze spáchání trestného činu ho hlídka omezila na osobní svobodě a předala na místní oddělení Policie ČR.

Foto Praha 3

Další případ řešili v sobotu v ranních hodinách strážníci městské policie z Prahy 3. Na tísňovou linku „156“ bylo přijato oznámení, že v ulici Husitská posprejoval muž v červenočerné bundě zeď domu, ve kterém je veřejná knihovna. Opodál se měla nacházet skupinka osob, která tomuto jednání přihlížela. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, která zde nalezla na fasádě čerstvý nápis stříbrné barvy „ETLI“. Před domem se však už nikdo nenacházel. Strážníci se proto okamžitě vydali na obhlídku nejbližšího okolí a zjistili, že skupinka osob před malou chvílí vstoupila do restaurace v ulici U Božích Bojovníků. Hlídka tedy provedla kontrolu restaurace a nalezla zde ve skupince osob muže, který odpovídal popisu uvedeného oznamovatelem. Strážníci všechny osoby vyzvali, aby je následovaly k místu události, což učinily. Muž, který odpovídal popisu, měl obě ruce od stříbrné barvy. Z tohoto důvodu jej hlídka vyzvala k prokázání totožnosti. Pětadvacetiletý muž nebyl strážníkům schopen vysvětlit, proč má na rukách stejnou barvu, jakou je poškozena fasáda domu. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu strážníci dotyčného omezili na osobní svobodě. Při kontrole, zda u sebe nemá zbraň, bylo u něj nalezeno víčko od spreje stříbrné barvy. Sprej stříbrné barvy bez víčka následně nalezli v ulici U Božích Bojovníků. Celou záležitost si převzala hlídka Policie ČR z místního oddělení.

Strážníci z Prahy 13 pomohli ženě, která nejevila známky života

V pátek ve večerních hodinách přijala hlídka strážníků oznámení, že na hliněném kopci v Centrálním parku sedí žena, která nekomunikuje a divně se chová.

Po příjezdu hlídky se k ní přihlásil oznamovatel, který jim přesně označil místo, kde se má žena nacházet. Strážníci zde následně nalezli ženu, která nejevila známky života. Hlídka proto okamžitě zkontrolovala ženiny základní životní funkce. Puls byl velmi slabý, dech nepravidelný a žena jevila známky silného podchlazení. Na žádný z podnětů vůbec nereagovala. Strážníci proto ženu uložili do stabilizované polohy, vyčistili ústní dutinu a podle pokynů operátorky rychlé záchranné služby se o ženu starali až do příjezdu záchranářů, kteří ji poté odvezli do jedné z pražských nemocnic.

Strážníci dopadli řidiče neoprávněně provozujícího taxislužbu

V neděli ráno prováděli strážníci Hlídkového útvaru Městské policie Praha – skupiny taxi – kontroly zaměřené převážně na provozování taxislužby.

Hlídky byly informovány Odborem dopravy Magistrátu hlavního města Prahy o tom, že v pražských ulicích se může pohybovat vozidlo taxislužby, jehož řidič je veden jako osoba nespolehlivá pro tuto činnost, a to z důvodu dřívějšího odsouzení z trestného činu. Toto vozidlo skutečně hlídka strážníků při kontrole „potkala“, a to v ulici Francouzská asi dvě hodiny po půlnoci. Strážníci ze Skupiny Taxi ani na chvíli neváhali a přistoupili ke kontrole řidiče. Kontrolou bylo následně skutečně zjištěno, že se jedná o výše uvedenou osobu, která již nemá oprávnění provozovat službu taxi. Strážníci na místě zadrželi neplatné osvědčení řidiče taxislužby, které předali Odboru dopravy Magistrátu města Kladna.

Zdroj: MĚSTSKÁ POLICIE

Podobné příspěvky

Festival spisovatelů Praha

Afri

Sezóna farmářských trhů startuje, první otevřel Heřmaňák v Praze 7

Afri

Nejvyšší odborář v zemi navštívil pražskou městskou policii.

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady