Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůZajímavostiAuto-MotoSvětová premiéra čtvrté generace Škody Octavia

Světová premiéra čtvrté generace Škody Octavia

Světová premiéra čtvrté generace Škody Octavia

Nová Škoda Octavie je nejlepší Octavií všech dob

Praha, dne 11.11. 2019 – Nová generace Škody Octavia je tady, je delší a širší než předchůdce a nabízí větší zavazadlový prostor i nové asistenční systémy.

“Octavia má pro značku Škoda velký význam. Proto jsme tento vůz zcela nově vyvinuli. Výsledkem je nejlepší Octavia všech dob, která je ještě prostornější, praktičtější a bezpečnější, než byla kdy předtím,” uvedl předseda představenstva Bernhard Maier.

Nová Octavia je o 19 mm delší a o 15 mm širší, provedení combi je pak delší o 22 mm. Objem kufru vzrostl z 590 litrů u liftbacku, respektive 610 litrů u combi, na 600 a 640 litrů.

Octavie má chytré full LED Matrix světlomety a ergonomická sedadla, která jsou velmi šetrná k zádům. Sedadla nabízí na přání vyhřívání, masážní funkci a také funkci ventilace. Premiéru u značky Škoda má také head-up displej, který zobrazuje důležité informace na čelní sklo. Poprvé jsou v nabídce také inovativní asistenční systémy jako například asistent vyhýbání nebo varování při vystupování z vozu.

Vůz dostal moderní přeplňované benzínové i naftové motory o objemu od 1.0 do 2.0 litru. Nabídku doplňuje varianta s pohonem na zemní plyn (CNG)a také verze s plug-in hybridním pohonem. Octavia je vůbec první model značky, který nabízí ovládání automatické převodovky DSG systémem shift-by-wire. Řazení převodových stupňů tak neprobíhá mechanicky, ale elektronicky.

     

Foto:redakce

Facebook komentáře