Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Středočeský kraj Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Středočeský kraj navštívila také prezidentova manželka Ivana Zemanová.

Společně s prezidentem Milošem Zemanem navštívila v uplynulých dvou dnech Středočeský kraj také jeho manželka Ivana Zemanová. Společnost první dámě dělala manželka hejtmana Eva Peterová. „Stejně jako loni i letos mi bylo velkou ctí první dámu doprovázet. Připravili jsme pro ni program, díky němuž mohla opět poznávat náš kraj z různých míst. Všechny zastávky však měly jedno společné: Lidé zde paní Zemanovou velmi vřele vítali,“ konstatovala manželka středočeského hejtmana Eva Peterová.

Ivanu Zemanovou čekal nabitý program. V pondělí zavítala do Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem, které prošlo nedávno významným rozšířením. Areálem vesnického skanzenu ji provedl ředitel Polabského muzea Poděbrady Jan Vinduška. Následovala návštěva divokých koní v Milovicích, kteří sem nedávno doputovali až z Velké Británie a výborně se jim zde daří, což dokazuje i několik hříbat, která se zde už narodila.

První dáma absolvovala také prohlídku po Pivovaru Nymburk, kde na ni čekal výklad místního sládka k výrobě zdejšího oblíbeného piva. Poté zavítala do dětského hospicu Klíček v Uhlířských Janovicích. Jedná se o nadační fond, který pomáhá těžce nemocným dětem. Ty se v domáckém prostředí mohou ubytovat s celými rodinami a zažít zde i v těžkém období příjemné chvíle.

V úterý se separátní program prezidentovy manželky Ivany Zemanové nesl v duchu historie. Nejprve ji čekala prohlídka Vojenského technického muzea v Lešanech, poté navštívila hornický skanzen – důl Mayrau ve Vinařicích, kde si za doprovodu ředitele Zdeňka Kuchyňky prohlédla unikátní autentické důlní prostředí, které je zachováno ve stavu, jako by je právě horníci opustili.

Dvoudenní program prezidentovy manželky byl zakončen návštěvou Památníku Lidice, kde Ivana Zemanová společně s Evou Peterou uctila památku obětí druhé světové války.

„Bylo mi opět potěšením zavítat do středních Čech. Máte krásnou přírodu, plno historických památek i architektonických skvostů. Byla jsem ale ráda, že jsem mohla osobně navštívit a vyjádřit podporu i Nadačnímu fondu Klíček, který se snaží zlepšovat životní podmínky vážně nemocných dětí a jejich rodin a odstraňovat bariéry mezi světem ,zdravých‘ a světem ,nemocných‘. Děkuji všem, kteří se na přípravě mého programu podíleli,“ prohlásila Ivana Zemanová.

IMG_9913

Podobné příspěvky

Úspěšný projekt „Bezpečně na internetu“ pokračuje i v letošním roce

Afri

MIMOŘÁDNÝ A ZPLNOMOCNĚNÝ VELVYSLANEC REPUBLIKY KAZACHSTÁN V ČESKÉ REPUBLICE

Šebík

Bratislavu čeká rekordní automobilový salon

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady