Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Startup Readmio nechává ožít pohádky

Readmio_aplikace

Příběhy při čtení v aplikaci reagují na hlas zvukem. Mobilní aplikace Readmio, za kterou stojí Newyorčan Ilya Novodvorskiy, je první aplikací svého druhu, která pomáhá rodičům, prarodičům a všem, kteří pravidelně předčítají dětem, oživit pohádky autentickým zvukovým doprovodem.

aplikace pro čteníČtení totiž doprovází zvukovými reakcemi podtrhujícími konkrétní momenty v příběhu. Zvuk oživující děj, jako například praskání v krbu, zurčení potoka nebo zpěv ptáků, se aktivuje hlasem čtenáře, není tedy třeba mačkat žádná tlačítka. Rozpoznávání řeči funguje zcela offline, pohádky tak mohou rodiče předčítat svým dětem kdekoliv. Povídky jsou uspořádány do různých kategorií dle věku a typu pohádek. Bezplatná aplikace, která je již dostupná na Slovensku, je na českém trhu od 9. července.

Aplikace Readmio

aplikace ReadmioTvůrci aplikace si dobře uvědomují hodnoty lidové tvorby, a proto se ji rozhodli osvěžit a přiblížit dětem moderní a hravou formou. Aplikace Readmio nabízí sto tradičních i méně známých pohádek z Česka, Slovenska a světa. „Všechny pohádky jsme v nahrávacím studiu obohatili o zvuky a hudbu. Každá pohádka je proto díky specifickému zvukovému podkresu originální,“ vysvětluje zakladatel aplikace Ilya Novodvorskiy.

Pomocí moderní technologie rozpoznávání řeči čtené příběhy doslova ožívají. Zvuková reakce je totiž na předčítané slovo, případně celou frázi, mimořádně přesná. „Pokud čte například maminka větu, v níž popisuje, že na dvoře chrochtá prasátko, spustí se zvukový efekt a dítě uslyší zachrochtání prasátka. Čtení je tak pro děti mnohem zábavnější a příběh si dokáží představit živěji a barvitěji,“ doplňuje Novodvorskiy. Ten chce aplikací pomoci většímu zájmu dětí o čtení pohádek a umožnit tak rodinám trávit více času společně.

aplikaceV aplikaci je aktuálně k dispozici bezmála 100 pohádek s celkem 1756 doprovodnými zvuky. Dostupná je pro iOS a Android a je možné si ji stáhnout bezplatně. Readmio nabízí pohádky ve třech jazykových mutacích – ve slovenštině, češtině a angličtině.

Více informací naleznete na webu, Instagramu a Facebooku.

Karolina Žampachová | PR | content | social

karolina@saurusmedia.cz | www.saurusmedia.cz

Podobné příspěvky

Dopady COVID-19 na odvětví kongresového průmyslu Prahy

Afri

Bezpečnější internet

Afri

Letňák – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově začíná už tento pátek. Jednou z největších hvězd bude jubilant Michal Pavlíček

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady