Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůUdálostiTiskové ZprávyStarostka Prahy 3 vyzývá v otevřeném dopise vládu: Bojujme v rámci celého státu jednotně proti nelegálnímu hazardu!

Starostka Prahy 3 vyzývá v otevřeném dopise vládu: Bojujme v rámci celého státu jednotně proti nelegálnímu hazardu!

Starostka Prahy 3 vyzývá v otevřeném dopise vládu: Bojujme v rámci celého státu jednotně proti nelegálnímu hazardu!

Starostka MČ Praha 3, Vladislava Hujová, odeslala otevřený dopis vládě. Jeho poselstvím je výzva, aby se sjednotil postup státu, měst a obcí v boji proti nelegálnímu hazardu. Pravomoc starostů a představitelů měst a obcí vyřešit situaci až do konce označila v tomto ohledu jako bezzubou.

Na základě dlouhodobých aktivit na poli potírání nelegálního hazardu, kdy starostka v polovině června letošního roku provedla spolu s náměstkem ministra financí a celní správou razii ve vytipovaných pěti soukromých klubech, bylo odhaleno celkem 36 nepovolených výherních hracích automatů. Dalším krokem Vladislavy Hujové bylo podání trestního oznámení na všech pět nelegálních provozoven. Zjištěné skutečnosti téměř bez pochyb nasvědčují, že je zde odůvodněné podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného provozování loterie v podobě sázkové hry, dle ustanovení §252 odst. 1, Zák. č 40/2009 Sb., trestního zákoníku v platném znění. Zatím ale nedošlo k zabavení automatů.

Starostka píše v závěru svého dopisu vládě: „Vyzývám Vás, vážení členové vlády, abyste situaci zvyšujícího se výskytu nelegálního hazardu, která si žádá neodkladné a důrazné řešení, nepodceňovali a zasadili se o jednotný postoj v rámci celého státu, včetně měst a obcí. Legální hazard stát, města a obce regulovat umí a jedině tehdy, pokud proti černému hazardu budeme postupovat jednotně a důsledně, můžeme se dočkat výsledků“.

Facebook komentáře