Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Starostka městské části Praha 3, Vladislava Hujová, provedla kontrolu nelegálních heren

Starostka městské části Praha 3, Vladislava Hujová spolu s náměstkem Ministerstva financí České republiky, Ondřejem Závodským a celní správou, provedla v pátek 12. 6. 2015 ve večerních hodinách kontrolu v několika nelegálních hernách na území Prahy 3.

Kontrolovány byly herny v ul. Cimburkova, Táboritská, Jana Želivského, Koněvova a nám. Jiřího z Poděbrad. Ve všech těchto pěti hernách bylo zaznamenáno celkem 39 nepovolených výherních hracích automatů. Bylo zjištěno, že výherní hrací automaty, které byly všechny zrušeny k 31. 12. 2012, jsou opět používány, pouze jsou přeprogramovány na kvízomaty. Tato kosmetická úprava ovšem znamená pouze to, že před zahájením hry přístroje pokládají hráčům jednoduché kvízové otázky.
Starostka Vladislava Hujová je rozhodnuta podat v součinnosti s Ministerstvem financí České republiky na provozovatele těchto černých heren, které navenek fungují jako soukromé kluby, trestní oznámení.
Mylná argumentace o tom, že se výherní hrací automaty nacházejí v soukromém prostoru a tedy mohou být provozovány, není na místě, protože § 1 odst. 1 zákona o loteriích uvádí, že „Provozování loterií a jiných podobných her je zakázáno, s výjimkou případů stanovených tímto zákonem.“ Dále § 4 odst. 1 téhož zákona uvádí, že „Loterie a jiné podobné hry mohou být provozovány pouze na základě povolení vydaného příslušným orgánem.“ Povolení herních automatů může získat pouze akciová společnost při splnění dalších zákonem stanovených podmínek, nikoliv tedy spolek či jiná právnická osoba (vyjma akciové společnosti).
Starostka Vladislava Hujová říká: „Vzhledem k předchozím letům jsme rádi, že jsme docílili tak výrazného úbytku herních automatů. Před pěti roky bylo na území Prahy 3 přibližně 120 heren s cca 1600 výherními terminály. Situace je nyní výrazně lepší, i když nesystémový přístup MHMP povolování hazardu vede k jejich provozování a tím vznikají tzv. černé herny“.
Do heren, které pod záštitou spolků “Život je hrou”, “Hraví dospělí”, “Kdo si hraje, nezlobí” nebo nově i svěřeneckého fondu “ESCAPE” mají přístup sice pouze členové klubu, členství je ale založeno na formální registraci. Jak kontrola zjistila, většinou nejsou ani ověřovány informace uvedené v přihlášce.
ZDROJ: PRAHA 3.

Podobné příspěvky

Plány pražského magistrátu na boj proti suchu počítají se vznikem nových vodních ploch

Afri

Kampa pétanque 2015

Šebík

Ocenění nejlepších českých potravinářů

Redaktor J.Hampl

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady