Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Starostka MČ Praha 3, Vladislava Hujová, podala trestní oznámení na nelegální provozovny s kvízomaty .

Vladislava Hujová, starostka MČ Praha 3, podala v součinnosti s Ministerstvem financí ČR dne 28. 7. 2015 trestní oznámení na všech pět nelegálních provozoven, v nichž bylo při kontrole 12. 6. 2015 v Praze 3 zaznamenáno celkem 36 nepovolených kvízomatů.

Oznámení o skutečnostech, nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin neoprávněného provozování loterie v podobě sázkové hry dle ustanovení §252 odst. 1, Zák. č 40/2009 Sb., trestní zákoník v platném znění, je založeno na poznatcích z kontroly, která na Praze 3 provedla Vladislava Hujová spolu s ministerstvem financí a celní správou dne 21. 6. 2015. Jedná se o provozovny v ul. Táboritská, Cimburkova, Jana Želivského, Koněvova a nám. Jiřího z Poděbrad (viz tisková zpráva „Starostka městské části Praha 3, Vladislava Hujová, provedla kontrolu nelegálních heren“ na webu MČ Praha 3: http://www.praha3.cz/noviny/pro-media/index.html)

Trestní oznámení bylo adresováno řediteli PČR OŘ Praha 3, plk. Mgr. Bc. Ladislavu Hrdličkovi.

Starostka Prahy 3 je rozhodnuta v nejbližší době požádat ředitele PČR, aby dal příkaz k zabavení nelegálně provozovaných kvízomatů. „Pokud bylo možné přikročit k zabavení kvízomatů v Českých Budějovicích, kde jich policie odvezla z heren téměř 200, mělo by to jít i v Praze“, komentuje své rozhodnutí starostka Vladislava Hujová.

MČ Praha 3 za posledních pět let docílila značného úbytku herních automatů. Tehdejších 120 heren s přibližně 1 600 výherními terminály vedení radnice zredukovalo na pouhých sedm kasin, která jsou provozována legálně.
ZDROJ: PRAHA 3

Podobné příspěvky

Pečivo od Crocodille poprvé pro každého

Afri

VÍTĚZNÝ AUGUSTUS Dědic Caesarovy moci

Afri

Výherci soutěže pro všechny řidiče a neřidiče

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady