Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Softbalistky se vrací do akce

Softball micek

Eagles vyzvou rivalky z Joudrs. Po dvou týdnech volna se rozjíždí ženská softbalová extraliga. Dnešní program obstará repríza loňského semifinále, v Krči se představí domácí Eagles proti Joudrs. A o náboj v prestižním městském derby nouze nebude. Eagles se totiž chtějí v tabulce posunout na druhé místo. „Ale řekla bych, že atmosféra ve vzájemných zápasech už není tak vypjatá, jako bývala,“ uvedla univerzálka Eagles Klára Čejková Kolací.

Čtyřzápasová série proti Joudrs startuje ve čtvrtek od 18 a 20 hodin. Odvety jsou na programu v sobotu v Bohnicích (16 a 18 hodin).

softbalJoudrs jsou v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže zatím jasně nejproduktivnějším týmem. Ve dvanácti duelech si připsali 108 doběhů. „Právě na jejich pálku si musíme dát největší pozor. Síla jim nikdy nechyběla. Myslím, že by to mohly být vyrovnané souboje,“ tuší Čejková Kolací, která se pomalu chystá na svoji zámořskou misi do týmu Lake Land College, kam dostala stipendium.

Se zámořským softbalem mu zkušenost také Veronika Klimplová Czechsoftz Joudrs. V minulém roce odcestovala do USA na Univerzitu of North Florida, kde si zahrála nejvyšší soutěž Divizi 1. Klimplová v letošní sezoně předvedla 15 úspěšných odpalů, což je druhý nejlepší výkon. Nejvíce homerunů (2) zaznamenala ze všech pálkařek její spoluhráčka Julie Coufalová. Odpálit za plot se už podařilo celkem třem hráčkám z Eagles Praha. Očekává se tedy zajímavý útočný duel.

V polovině základní části softbalové extraligy se na čele drží Tempo Praha. Ve třinácti zápasech urval tým devět výher, celkově získaly pražské softbalistky 22 bodů. Za nimi jsou o bod Joudrs Praha a loňské šampionky Žraloci Ledenice. Čtvrté jsou Eagles Praha.

Jiří Uhlíř

Foto: ČSA

Podobné příspěvky

Nejlepší show Broadwaye

Afri

TSK zahájila opravu Hornopočernické ulice

Afri

Boj o sněmovnu začíná

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady