Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůUdálostiZprávy z PrahySociálně znevýhodněné děti z ´pětky´ získají pravidelné obědy – zajistí to Nadace Prahy 5

Sociálně znevýhodněné děti z ´pětky´ získají pravidelné obědy – zajistí to Nadace Prahy 5

Sociálně znevýhodněné děti z ´pětky´ získají pravidelné obědy – zajistí to Nadace Prahy 5

 

Praha, 5. Ledna 2015 – Pravidelný oběd ve školní jídelně získají desítky dětí díky projektu Nadačního fondu Prahy 5 Pragae Quinta Regione. Ta se spojila se společností Tesco a rodiče, kteří nemají finanční prostředky, aby zaplatili svým ratolestem pravidelné obědy, mohou už v těchto dnech žádat o potřebné peníze.

O peníze na pravidelnou dětskou stravu mohou žádat pouze rodiče dětí do patnácti let, které mají v Praze 5 své trvalé bydliště a navštěvují tam školu nebo školku. „Přestože to vypadá, že částka za jídlo v jídelnách pro naše děti není vysoká, je zde až 10% rodin, které si nemohou dovolit dětem obědy zaplatit. A z toho důvodu jsme se rozhodli podpořit tyto rodiny a pomoci získat prostředky právě na dotaci obědů pro školáky a děti z mateřských škol,” upřesňuje Olga Menzelová , která předsedá nadaci Pragae Quinta Regione a jedním dechem dodává: „Důležité je také to, aby děti nebyly vyloučeny z kolektivu jen proto, že nejdou s ostatními na oběd, což se bohužel děje,” uzavírá Olga Menzelová. Na projektu spolupracují také samotné školy a školky i sociální odbor Prahy 5.

Nadační fond přijímá žádosti o peníze od zákonného zástupce dítěte nebo žáka. Žádosti psané volnou formou mají doručit na adresu nadačního fondu. Tam také zjistí další podrobnosti. Nebo pak na webových stránkách: www.nadacepraha5.cz. „Mohu potvrdit, že v dětském vývoji je pravidelná strava velmi důležitá. Právě pak v době oběda, kdy se začíná soustředění dětí snižovat a děti potřebují získat energii na odpolední výuku či kroužky,” potvrzuje dětská lékařka MUDr. Jana Bíbová, Ph.D.

Nadační fond Pragae Quinta Regione podpořil za poslední rok a půl různé projekty týkající se kultury, sportu, životní prostředí i sociální sféry, částkou přesahující milion a půl korun.

Nadace

Facebook komentáře

Sdílejte články