Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Skupina PSA přispěla v roce 2019 k francouzské obchodní bilanci částkou +4,4 miliard EUR

P 2008

„Skupina PSA je ve Francii zakořeněná a jsme hrdí, že můžeme opět pozitivně přispět k francouzské obchodní bilanci, za posledních 5 let činí náš příspěvek celkem 25 miliard EUR. Jde o výsledek práce týmů, které denně vytrvale pracují na vytváření atraktivních vozů a na tom, aby francouzské výrobní závody byly v náročném ekonomickém prostředí konkurenceschopné a zároveň přispívaly k přechodu na nové zdroje energií,“ uvedl Carlos Tavares, předseda představenstva skupiny PSA.

automobilkaSkupina PSA vyrobila v roce 2019 ve Francii 36 % své celosvětové produkce, tj. 1 226 000 automobilů. Výsledkem je přebytek[1] obchodu 379 000 vyvezených vozů, tedy o 5 % více než v předchozím roce, což představuje pozitivní příspěvek skupiny PSA k francouzské obchodní bilanci ve výši 4,4[2] miliardy EUR. Příspěvek automobilového odvětví je naopak od roku 2008 negativní a v roce 2019 navíc klesl na –15,3 miliardy EUR.

V pěti továrnách ve Francii se vyrábělo 15 modelů skupiny[3] – od segmentu B po užitková vozidla – určených pro francouzský trh (33 %), nebo na export do jiných evropských zemí či do dalších zemí (67 %)[4]. Skupina PSA vyrábí ve francouzských továrnách vozy s vysokou přidanou hodnotou: DS 3 Crossback a DS 7 Crossback v Poissy a Mulhouse, Peugeot 3008 a 5008 v Sochaux a Citroën C5 Aircross a Peugeot 5008 v Rennes.

Skupina PSA krom toho investuje do svých strojírenských závodů ve Francii, aby podpořila přechod na nové zdroje energií, například do výroby elektrických motorů v Trémery, reduktorů pro elektrický pohon ve Valenciennes či do budoucí výroby elektrifikovaných převodovek v Metách. Skupina PSA také se svým partnerem Total/Saft realizuje projekt výroby baterií ve Francii.

Skupina PSA je pevně zakotvena na francouzském území (regiony Auvergne Rhône-Alpes, Bretagne, Ile de France, Hauts-de-France, Grand Est, Bourgogne Franche-Comté), kde zaměstnává celkem 51 000 pracovníků (automobilová divize, mimo společnost Faurecie), tj. 44 % své celosvětové pracovní síly.

Již více než pět let pozitivní příspěvek

·         1/3 vývozu francouzského automobilového průmyslu zajišťuje skupina PSA

·         Francie je největším výrobcem vozů skupiny PSA na světě

·         Ve Francii se vyrábí 15 vozů včetně modelů s vysokou přidanou hodnotou

 

 

Valérie Gillot,- valerie.gillot@mpsa.com

 

Skupina PSA

Skupina PSA má jedinečné zkušenosti v oblasti automobilového průmyslu a poskytuje inovativní mobilní řešení, která dokážou splnit očekávání všech zákazníků. Skupina PSA se se svými pěti automobilovými značkami – Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall – a s různorodou nabídkou služeb konektivity a mobility, které nabízí značka Free2Move, hodlá stát předním výrobcem automobilů a preferovaným poskytovatelem služeb mobility. Je jedním z průkopníků vozů se samočinným řízením a vysokou úrovní konektivity. Její aktivity zahrnují i financování (Banque PSA Peugeot Citroën Finance) a výrobu automobilového příslušenství (Faurecia). Více informací naleznete na groupe-psa.com/fr.

 

Peugeot: Radka Matthey / radka.matthey@p-automobil-import.cz /

Citroën: Lenka Martinová / lenka.martinova@c-automobil-import.cz

DS: Martina Bedrnová / martina.bedrnova@p-automobil-import.cz /

Opel: Martin Hejral / Martin.Hejral@o-automobil-import.cz /

 

 

Podobné příspěvky

Čertův vršek: dočasné přemístění autobusové zastávky

Afri

Finalistka České Miss Karin Křížová zazářila v Superstar!

Jaroslav Hauer

Potopa 1890

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady