Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zprávy z Prahy

Škola pro úspěšné a kreativní studenty – VOŠON a SPŠO

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní Praha 7 je zaměřena na navrhování a tvorbu oděvů. Propojením středoškolského a vyššího odborného vzdělávání zaujímá exkluzivní postavení v České republice. Studenti pracují na různých projektech, které rozvíjejí jejich dovednosti a zároveň je připravují pro uplatnění na trhu práce.

Středoškoláci například na dnech otevřených dveří předvedli, jak lze recyklovat oděv pomocí nůžek a textilních barev, vytvořili oděvní modely z plastových materiálů pro zahajovací show veletrhu Reklama Polygraf na Výstavišti Letňany, navrhli a za podpory vedení divadla zrealizovali renovaci Kavárny Komorní Fidlovačka. Připravili i několik vlastních módních přehlídek a to od návrhů, zhotovení modelů, přípravy choreografie, hudby i stylizace modelek. Úspěšným projektem byly i maturitní práce. Studenti oboru modelářství a návrhářství řešili variabilní komplety na cesty či společenské šaty s využitím rukodělných technik a oboru scénická a výstavní tvorba zrealizovali zajímavé evropské masky.

Vyšší odborná škola umožňuje si vyzkoušet všechny polohy umělecké tvorby, a to celý proces výroby jednotlivých typů oděvů od návrhu až po hotový originální model včetně modelové obuvi. Studenti řeší zadání pro české výrobce Pietro Filipi, Koutný, Vnitroblok, Vavi, Velveta, Precioza, pracují v týmu a aktivně se podílejí na přípravě veřejných prezentací i v zahraničí. Letos byli ve Florencii a Berlíně. Velkým úspěchem v soutěžích bylo například 2. místo studentky Johany Veselé na čínském Zhengzhou Fashion Weeku. Prezentace modelů k 100. výročí republiky ve Florencii a vyhodnocení modelů odbornou komisí přinesla vítězce odměnu ve formě účasti na 4denním Textilním Colloquiu ve společnosti textilních odborníků z celého světa. V soutěži Fashion Games 2018 se svojí kolekcí UNISEX se umístila Jana Sandra Benčiaková na 2. místě.

Nahlédnout do zákulisí oděvní tvorby lze například v době výstavy prací studentů ve všech prostorách školy, a to v lednu roku 2019. Pokud budete chtít něco vyzkoušet, můžete se přihlásit do některého z kurzů se zaměřením na kresbu, malbu, konstrukci střihů nebo šití oděvů.

V rámci střední školy je možné studovat tyto obory:

modelářství a návrhářství oděvů se zaměřením na individuální modelovou tvorbu a prezentaci oděvů,

scénická a výstavní tvorba se zaměřením na kreativní modeling a design,

oděvnictví se zaměřením na módní a marketingové poradenství.

Prezentace prací studentů všech oborů pro veřejnost bude připravena ve všech prostorách školy ve  čtvrtek 10.1.2019  od 14 do 17 hod.,  v pátek  11.1.2019  od 10 do 17 hod. a  v  sobotu  12.1.2019 od 10 do 15 hod.

Návštěvníci uvidí kreslené návrhy i hotové oděvní modely, výtvarné práce i prostorové realizace, navrhování a přípravu střihů pomocí speciálních softwarů atd.

Chtěli byste rozvíjet svůj talent a kreativitu? Škola nabízí různé kurzy pro studenty i širokou veřejnost, a to výtvarný kurz (kresba, malba, figurální kresba), kurz přípravy střihů a šití oděvů.

Kontakt:  Jablonského 3, Praha 7 – Holešovice
                 www.vosonspso.cz
                 tel. : 266 710 944
                 e-mail: info@vosonspso.cz

Podobné příspěvky

Muzeum umění a designu v Benešově připomíná tvorbu Miloslava Chlupáče

Petr Ondrášek

Podmínky pro poskytnutí půjček pro živnostníky jsou podle Podnikatelských odborů nepřijatelné

Afri

Móda, jež boří hranice i společenská tabu

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady